AMD Ryzen PRO APU’lu ilk sistemler satışa sunuluyor

0

Önde gelen donanım üreticilerinden AMD, merakla beklenen yeni sistemleriyle gelen ilk modellere dair kamuoyunu bilgilendirdi. İşte detaylar…

AMD yaptığı açıklamada, içlerinde Dahili Radeon Vega grafikli Ryzen PRO işlemcilerle güçlendirilen notebook’lar ve masaüstü bilgisayarların da bulunduğu AMD Ryzen PRO işlemcilerin, dünyanın en büyük üç kurumsal PC üreticisinin çözümleriyle piyasaya çıktığını duyurdu.

Üst kalite kurumsal masaüstü ve notebook’lar için AMD Ryzen PRO APU’lar, kurumsal PC müşterilerine yeni seviyede seçenek ve inovasyon sunarken Dell, HP ve Lenovo’nun şık kurumsal notebook’lardan, güçlü kurumsal masaüstü PC’lere kadar birçok farklı işletme sistem oluşturmasını da mümkün kılıyor. Birlikte bu sistemler, AMD işlemci tabanlı kurumsal PC’lerin şirket tarihindeki en geniş portföyünü oluşturuyor.

Kurumsal PC’ler için tasarlandı

Ryzen PRO işlemciler hem kurumsal iş yükleri hem de multimedya özellikleriyle iş ve günlük kullanım arasındaki geleneksel sınırları ortadan kaldırmayı hedefleyen, günümüz kurumsal PC kullanıcılarının hızlı değişen ihtiyaçlarını karşılama önceliği ile tasarlandı.

Ultra ince notebook’larda masaüstü performansı sunan AMD Ryzen 7 PRO 2700U, 16 saate kadar pil ömrü sağlıyor. Masaüstünde ise AMD Ryzen 5 PRO 2400G ve AMD Ryzen 3 PRO 2200G, 3D CAD’den medikal görüntülemeye kadar grafik odaklı kurumsal ve iş istasyonu sınıfı iş yükleri için dünya sınıfı performans iddiası sunuyor.

Cevap bırakın