AMD Radeon Pro detaylandı

0

social-vr

AMD, günümüz sanal gerçeklik içerik üreticilerinin karşılaştığı en önemli iki sorun olarak bilinen, sinematik hissiyatı sağlayan VR içerik üretimi ve söz konusu içeriğin izlenme oranlarını arttırma konularına yönelik yeni çözümlerini duyurdu.

İki gün boyunca medya, eğlence ve teknolojinin önde gelen simalarını bir araya getiren VR on the Lot Zirvesi’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren AMD, burada gerçek zamanlı, foto gerçekçi VR içerikleri sunmaya odaklı yenilikçi Radeon Pro teknolojilerinin detaylarını ve hane dışı sanal gerçeklik içerik tüketimi konusundaki geliştirdiği yeni iş birliklerini duyurdu.

SIGGRAPH 2016’da duyurulan Radeon Pro teknolojisi, modern içerik yaratımı süreçleri için geliştirilmiş özel çözüm ve açık kaynak yazılımların odağında, temel olarak farklı bir yaklaşımı temsil ediyor. VR on the Lot süresince, AMD gerçek zamanlı foto gerçekçiliğin ulaşılmasındaki zorluklara, akıcı VR deneyimleri için sentetik işlenen ve filme çekilen içeriklerin nasıl sağlanacağına dair konulara ışık tuttu.

vr-770

Radeon Pro VR içerik üretme platformunun kalbinde yeni Radeon Pro WX 7100 GPU yer alıyor. Polaris grafik mimarisi temel alınarak geliştirilen bu ileri seviye, profesyonel grafik kartı 1000$ tavsiye edilen satış fiyatı ile zorlayıcı medya ve eğlence iş akışları ve profesyonel VR içerik üretimi gereksinimlerinin üstesinden kolaylıkla geliyor.

Bu ileri seviye donanıma, Radeon ProRender ve AMD Project Loom yazılımları eşlik ediyor. GPUOpen.com üzerinden indirilebilen, açık kaynak kodlu Radeon ProRender, olağanüstü fotogerçekçi içerikler üretmek üzere geliştirildi.

AMD Project Loom, filme çekilmiş sanal gerçeklik içerikleri için 4K çözünürlükte, saniyede 30 resim kare hızı sunmak adına 24 adede kadar kamera çıktısından oluşan 360 derece video birleşimini mümkün kılıyor.

Cevap bırakın