AMD Radeon Pro Duo grafik kartı tanıtıldı

0

1493203891_RadeonProDuo_FlatAngle_RGB_5inch

Teknoloji şirketi AMD, Polaris grafik mimarisi temelindeki ilk çift grafik yongalı grafik kartı Radeon Pro Duo’yu duyurdu. Öncülü Radeon Pro WX 7100’in üzerine bir dizi yeni özelliğin eklendiği yeni grafik kartı, profesyonellere hitap ediyor. Medya ve eğlence yayını, tasarım, üretim gibi sektörler için ideal olan model, iddialı performansı ve esnekliği ile dikkat çekiyor. Öne çıkan teknik detayları ise şöyle;

Radeon Pro Duo daha büyük veri setleri, karmaşık 3B modeller, yüksek çözünürlüklü videolar ve karmaşık montaj iş yükleri için 32 GB ultra hızlı GDDR5 bellekle geliyor. 250W maksimum güçte çalışan Radeon Pro Duo, tek kartta 11.45 TFLOP’a kadar tek-kesinlik işlem performansı ve Radeon Pro WX 7100’ün iki katı geometri akışı için toplamda 72 işlem ünitesi (4608 akış işlemcisi) içeriyor. Radeon Pro Duo, dört adede kadar 4K 60Hz, tek kabloda 8K 30Hz’lik tek monitör veya çift kablo ile 8K 60Hz’lik tek monitörle çalışılmasına imkan tanıyor.

Grafik kartındaki ayrık çift işlemci tasarımı ile iş yükleri bölünerek yönetilebiliyor. Böylelikle daha hızlı işleyişin önü açılıyor. Performansı önemli ölçüde artırdığı belirtilen model, aralarında sanal gerçeklik içeriği üretiminin de bulunduğu gelişmiş iş yükleri için uygun bir çözüm maiyetinde yer aldığı kaydediliyor. İki göz için ayrı görsel işleme özelliği sunan grafik kartı, bu sayede VR performansını yüzde 50’ye varan oranlarda yükseltiyor. Ayrıca AMD’nin LiquidVR teknolojisi de akıcı ve uyumlu VR deneyimi sunuyor.

Cevap bırakın