AMD MediaTek ile iş birliğine gidiyor

0

AMD ve MediaTek, Filogic 330P yonga setini kullanan AMD RZ600 Serisi Wi-Fi 6E modüllerini geliştirmek ve endüstri lideri Wi-Fi çözümlerinin ortak mühendisliğini yapmak için yeni bir iş birliği açıkladı.

Filogic 330P yonga seti, 2022 ve sonrasında yeni nesil AMD Ryzen serisi dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara güç sağlayacak, düşük gecikme süresi ve diğer sinyallerden daha az parazit ile yüksek Wi-Fi hızı sunacak.

AMD ve MediaTek, kullanıcılar için sorunsuz bağlantı deneyimleri sunmaya odaklanarak AMD RZ600 Serisi Wi-Fi 6E modüllerini optimize ederek güç yönetimi için PCIe ve USB arabirimleri geliştiriyor. Ayrıca optimizasyon süreci, stres testi ve OEM müşterileri için geliştirme süresini azaltabilecek uyumluluk standartlarını sağlamayı içeriyor.

Filogic 330P, Bluetooth® 5.2 (BT/BLE) ile birlikte en yeni 2×2 Wi-Fi 6 (2.4/5GHz) ve 6E (6GHz bandı 7.125GHz’e kadar) bağlantı standartlarını destekliyor. Yüksek verimli yonga seti, 160MHz kanal bant genişliğinde yeni 6GHz spektrum desteği de dahil olmak üzere 2.4Gbps’ye kadar bağlantı desteği ile ultra hızlı bir performansa sahip. Yonga seti ayrıca, güç tüketimini optimize ederek MediaTek’in güç amplifikatörü (PA), düşük gürültülü amplifikatör (LNA) teknolojisini entegre ediyor ve bu durum Filogic 330P yonga setinin her boyuttaki dizüstü bilgisayara yerleştirilmesini sağlıyor.

Kesintisiz bağlantı, uzun pil performansı

AMD Müşteri İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Saeid Moshkelani, “Hızlı ve güvenilir kablosuz bağlantıya sahip olmak, özellikle artan görüntülü arama, yayıncılık ve oyun nedeniyle tüketicilerin hız, bant genişliği ve performans talepleri arttıkça çok önemli bir hale geldi. Güçlü AMD Ryzen işlemcilerni MediaTek’in lider gelişmiş bağlantı teknolojileri ile birleştirmenin her yönden inanılmaz bir bilgi işlem deneyimi sunacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın