Amazon Kindle Oasis tanıtıldı

0

Amazon, su geçirmez özellikli 7 inç Kindle tabletini lanse etti. Kindle cihazların 10. yılı şerefine bir ilk olarak…

Su geçirmezlik özelliğine ek olarak çok sayıda geliştirme sunan yeni Amazon Kindle Oasis, 194 gram ağırlığında ve 3,4mm kalınlığa sahip. İki haftayı bulan şarj dayanıklılığı vaat ediyor.

Ön kısmında ayarlanabilir aydınlatma ünitesi ise akıllara 2014 yılındaki Kindle Voyage’ı hatırlatıyor. Tartışmasız şekilde en ilginç özelliği ise Audible. Bu özellikle sesli olarak dinlenebilen e-kitapların, daha sonra metinsel olarak kalınan yerden devam edilebilmesi esas alınıyor. Olası senaryo, seyahat halinde sesli şekilde dinleme, sabitken (örneğin evde) senkronizasyonla okumayla kalınan yerden devam edilmesi şeklinde. Bu özellik, bir OTA güncellemesi yoluyla önümüzdeki aylarda bazı Amazon Kindle cihazlarına da gelecek.

Kindle Oasis’te 3.5 mm jack’ı yok, bunun yerine sadece Bluetooth üzerinden kulaklıkla ses deneyimi sağlanıyor.

Temelde bu Kindle tablet, IPX8 sınıfı su geçirmezlik, kulaklık girişine sahip olmama, ayarlanabilir ekran ışığı gibi özellikleri ile öne çıkıyor.

Su geçirmezlik özelliğine dair detaylar ise şöyle; bir saat boyunca 2 metre derinlikte su altı basıncına dayanıklı olduğu bildiriliyor. Piyasada Kabo gibi diğer rakip modellerin de su geçirmez ürünlere sahip olduğu düşünüldüğünde söz konusu özelliğin beklendiğini belirtmek mümkün.

31 Ekim 2017 itibarıyla satışlarına başlanacağı açıklanan modelin ön siparişleri ise belirlenen ülkelerde başlamış durumda. Fiyatlandırma ABD için 8 GB modelde 250 dolardan itibaren yükseliyor.

Cevap bırakın