Amazon Alexa ‘daha insansı’ olacak

0

Amazon, yapay zeka özellikli sanal asistanı Alexa’yı geliştirmeye devam ediyor. Geliştiricilere sunulan özelliklerle platformun daha insansı tepkiler verecek şekilde yapılandırılması hedefleniyor. Detaylar son derece çarpıcı…

Sektörde tanınırlığı en yüksek yapay zeka destekli sanal asistanlar arasında yer alan Amazon’un yazılımı Alexa, daha da akıllanıyor. Yazılım, sunulan yeni özelliklerle birlikte kullanıcılarını çok daha verimli şekilde anlayabilecek. Örneğin kötü sözlere karşı duyarı olacak, vurguları anlayacak…

Öte yandan geri dönüşlerin de daha insansı biçimde gerçekleşmesi hedefleniyor. Speech Synthesis Markup Language (Konuşma Sentezi İşaretleme Dili) adı verilen kit, bu yönde özelliklerle birlikte geliyor. Kötü söz sansürlemeden ölçü gibi etiketlere kadar çok sayıda detayda Amazon Alexa daha verimli hale gelecek.

Geliştiricilere büyük iş düşüyor

Amazon’un resmi açıklamasında öne çıkan detay ise ‘gelişticilere büyük iş düştüğü’ noktasında. Yazılımcıların uygulamalarını geliştirirken ya da güncellerken sunulan yeni özellikler doğrultusunda çalışma yürütmeleri bekleniyor.

CES 2017’nin yıldızı olmuştu

Çok sayıda teknoloji şirketine ilham veren bir yazılım olan Alexa, geçtiğimiz aylarda ABD’de düzenlenen yılın en önemli teknoloji fuarlarından CES 2017’nin de yıldızı olmuştu.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın