Alto’s Adventure’un geliştiricisi yeni oyun stüdyosunu duyurdu

0

Alto’s Adventure oyunun geliştiricisi Alto, Land & Sea Studios isimli yeni bir stüdyo kurdu. Yeni stüdyonun daha çok ‘kültürel’ oyunlar içermesi bekleniyor.

Mobil oyun dünyası bu aralar çok hareketli. Geçtiğimiz haftalarda başlayan Apple-Epic Games gerginliğinin ardından yüzleri güldüren bazı gelişmeler de gündemde geliyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz ay Epic Games ücretsiz oyun kampanyası ile kitlesini arttıran Alto stüdyosu, yeni bir stüdyo kurduklarını duyurdu. Alto’s Adventure ve Alto’s Odyssey yapımları ile dikkat çeken ve büyük beğeni toplayan Alto ekibinin yeni stüdyosunun adı ise Land & Sea Studios olacak.

Land & Sea Studios, Alto ekibi yazılımcı Joe Grainger, baş geliştirici Harry Nesbitt, yapımcı Jair Mcbair, besteci Todd Baker ve metin yazarı Jenna Jovi ile çalışmaya devam edecek. Yeni stüdyonun daha çok gelenek ve kültürlere hitap eden yeni oyunlar çıkaracağı söylenirken, oyunlarda sanatsal açıdan anlam taşıyan ve el ile çizilen görsellerin yer alacağı belirtildi.

Yeni stüdyonun ilk yapımı ise hazırlık aşamasında. Kültürel hikayeler anlatacak olan oyun, antik bir pastoral mekanda geçecek. Alto ekibi, oyuncuların oyunu tamamladıktan sonra bile etkisinde kalacakları bir yapım olmasını hedefliyorlar.

Cevap bırakın