Alınabilecek en iyi akıllı saat ve bileklikler

0

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte saatler de akıllandı. Hatta bileklikler bile artık akıllı. Birçok yetenekle birlikte gelen akıllı saatler ve akıllı bileklikler günlük hayatta kullanıcısının yaşamını kolaylaştırıyor. Sağlık açısından önemli katkıları bulunan bu küçük dostlar aynı zamanda verimliliği artırması açısından da kullanıcısının yüzünü güldürüyor.

Birer birer satışa çıkan ve sonunda önemli bir pazar haline gelen akıllı saatler ve bileklikler artık birçok farklı özelliklere sahip. Sahip oldukları özelliklerle birbirinden ayrılan bu cihazları seçmek de bir o kadar zor. Biz de bu yazımızda sizler için alınabilecek en iyi akıllı saat ve bileklik modellerini bir araya getirdik.

Eğer, mevcut bir akıllı saatiniz varsa ya da artık gelenekselden kurtulmak istiyorsanız bu listemize göz atmanızda fayda var. Emin olun bu önerilerden birini tercih ettiğinizde hayatınız çok daha verimli bir hale gelecek.

Şimdi isterseniz lafı daha fazla uzatmadan alınabilecek en iyi akıllı saat ve bileklikler listesine birlikte göz atalım.

İlk aşamada akıllı saatler ve akıllı bileklikler arasındaki farka bir göz atmak gerekiyor. Esasen ilk çıktığında akıllı saatlerden daha az yetenekli olan akıllı bileklikler zaman içinde neredeyse evrim geçirdi. Artık birçok akıllı bileklik akıllı telefona bağlanabiliyor. Telefona gelen çağrılar, mesajlar vb. akıllı bileklik üzerinden kontrol edilebiliyor. Eskiden iki ürün arasındaki en önemli farklı buydu ancak günümüzde bu ortadan kalktı.

Uygun fiyatlı bir arayıştaysanız

Her bütçeye uygun bir akıllı bileklik bulmak mümkün. Eğer siz uygun fiyatlı bir bileklik arıyorsanız tercihinizi Vestel akıllı bileklik VFit‘ten yana kullanabilirsiniz. Aynı anda birçok verinin takibini gerçekleştirebilen ve bunu yazılımı aracılığıyla akıllı telefonlara iletebilen bileklik, teknoloji meraklılarının ve spor tutkunlarının ilgi alanına giriyor. Android ve İOS işletim sistemleri ile birlikte çalışan bileklikte 0.91 inç genişliğindeki OLED ekran bulunuyor. Vestel akıllı bileklik, 3.7V akım sağlayan 90 mAh kapasiteli Li-Po bataryaya sahip. Bir haftaya kadar kesintisiz çalışabilen bileklik ayrıca iki saatten az sürede tam doluluğa ulaşıyor.

Tercihinizi bu bileklikten yana kullanmak istiyorsanız satın almak için buraya tıklamanız yeterli.

Outdoor tarzı sevenler için

Akıllı saatler ve bileklikler sporcular için ayrı bir önem taşıyor. Kullanıcısının her hareketini takip edebilen bu cihazlar sağlık konusunda da önemli birer yardımcı. Tasarım olarak outdoor’a karşı bir ilginiz varsa WOON Magic oldukça hoşunuza gidecektir. Saatte E-Nabız sensörü, hava durumu menüsü ve takvim menüsü bulunuyor. Akıllı telefon ile bağlanabilen saat bu sayede uzaktan fotoğraf çekmenizde size yardımcı oluyor. Aynı zamanda ne kadar sağlıklı uyuduğunuzu da takip edebiliyor. Telefon görüşmeleri yapmaya olanak sağlayan WOON Magic, adımsayar, kalori hesaplama ve çoklu spor modu gibi özelliklere de sahip.

WON Magic‘in daha detaylı özelliklerini öğrenmek, aynı zamanda satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İnce ve yetenekli

Özellikle ince bilekli insanların en büyük derdi bileğine uygun bir saat bulamamak. Akıllı bileklikler bu soruna çare olabiliyor. Akıllı saatlerden çok daha küçük boyutlardaki bileklikler, hemen hemen her bilek için uygun. FITBIT Charge 2 Gunmetal böyle bilekliklerden biri. Android ve iOS işletim sistemi ile bağlantı kurabilen akıllı bileklik, akıllı telefonunuzdaki müzik kontrolünü bileğinize getiriyor.  Charge 2 her saat en az 250 adım atmanız için size hatırlatma yapar. Böylece gün boyu aktif olmak için sizi teşvik eder. Spor etkinliklerinizin istatistiklerini tutan bileklik, aynı zamanda ne kadar uzun ve derin uyuduğunuzu da takip eder. Kalp atışı takibi de yapabilen cihaz, kişiselleştirilmiş solunum seanslarıyla gün boyunca sakin anlarınızı yakalar.

Kendinize bir FITBIT Charge 2 Gunmetal almak isterseniz bu bağlantıya tıklamanız yeterli.

Tüm işler için tek saat yeterli

Daha önce kullandığınız saatleri bir düşünün. Muhtemelen çok uzun yıllar aynı saati kullanmış hatta kullanmaya devam ediyor olabilirsiniz. Genellikle bir saat aldığımızda onu uzun yıllar kullanır, gözümüz gibi sakınırız. Bu yüzden akıllı saat için de kesenin ağzını açmak çok da mantıksız değil. Yeni nesil bir akıllı saat sizinle yeterli bir süre vakit geçirecektir. Samsung Galaxy Watch tam da böyle bir saat. iki farklı boy seçeceği bulunan saat Gece Yarısı Siyahı, Pembe Altın renk alternatiflerine sahip. Oldukça şık bir tasarımı olan Galaxy Watch, sahip olduğu Her Zaman Açık özelliği ile ne zaman bakarsanız o zaman taleplerinize yanıt vermek için sizleri bekliyor. Galaxy Watch LTE modeliyle yanınızda telefon olmasa dahi müzik dinleyebilirsiniz. Yalnızca kablosuz kulaklığınızı takmanız yeterli. 39’dan fazla aktivite türü ölçebilen saat, siz egzersiz yaparken tüm ölçümlerinizi gerçekleştirebiliyor. Samsung Health uygulamasıyla, Galaxy Watch’un mevcut özelliklerini genişletebilir ve nabız ve kalori dahil sağlık durumunuzu daha ayrıntılı şekilde takip edip kaydedebilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch‘un tüm özelliklerine bakmak ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2 hafta boyunca kullanılan saat

Artık hemen hemen tüm akılı telefon üreticileri kendi akıllı saatlerini üretiyor. Huawei de bunlardan biri. Huawei Watch GT de diğer tüm akıllı saatlerle benzer özelliklere sahip. 316 L paslanmaz çelik kasası ve DLC kaplaması ile Huawei Watch GT akıllı saat darbelere ve kazalara karşı oldukça dayanıklı. Mesaj gönderme ve telefon görüşmesi gibi işlemlerin kolayca yönetilmesini sağlayan saat, 128 MB dahili ROM ve 16 MB dahili RAM ile birlikte geliyor. Saat 420 mAh bataryası ve 2 haftalık pil ömrüyle de öne çıkıyor.

Huawei Watch GT’den yana bir tercih yapacaksanız daha detaylı özelliklerine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dördüncü neslin gücü

Eğer elektronik cihazlarınız belli bir ekosistemdeyse kendinize aynı ekosistemde bir saat seçmek isteyebilirsiniz. Apple ekosistemine yatkın bir kullanıcıysanız, Apple Watch‘tan başka çareniz yok. Dördüncü nesil Apple Watch modeli bir akıllı saatten istediğiniz her şeyi size vermek için tüm gücüyle çalışıyor. İki farklı ekran boyutuyla satılan akıllı saat, sağlık konusunda gerçekten hayat kurtarabiliyor. Hızlı ve yavaş kalp atışı durumunda sahibini uyaran saat aynı zamanda düşmeyi algılayıp acil çağrı yapabiliyor. Bununla ilgili saatin hayat kurtardığı haberleri basında zaman zaman yer alıyor. Otomatik antreman algılama özelliği de bulunan saat, bu anlarda da kullanıcısının yanında. Telefon aramaları yapmaya olanak sağlayan Apple Watch‘la mesajlar da okunup sesli olarak yanıtlanabiliyor.

Yeni nesil Apple Watch’a daha yakından bakmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın