Alienware’den birbirinden iddialı yeni modeller

0

Oyuncu bilgisayarları dendiğinde akla gelen ilk markalardan biri de şüphesiz Dell firmasına bağlı olan Alienware. Öncü marka, son dönemde oyun tarafındaki yatırımlarını ve özellikle sanal gerçeklik (VR) destekli yeni modeller sunarak dikkat çekici boyutlara taşıyor. Bu noktada tanıtılan AMD Threadripper ve Intel X-Serisi çok çekirdekli işlemcilerle çalışan ultra güçlü Area-51 amiral gemisi masaüstü bilgisayarının iki yeni versiyonunun yanı sıra yeni yüksek performanslı oyun monitörleri, klavyeleri ve fareleri ile NVIDIA GeForce GTX 1080 Max-Q ekran kartı güncellemesi alan Alienware 15 dizüstü bilgisayarların duyurusu geldi.

Alienware Area-51, iki yeni versiyonla geliyor. 4K, 8K çözünürlük veya VR uygulamaları ile uyumlu alternatifler sunabilen donanımlara sahip olan modellerin kısa süre içinde satışa sunulacağı belirtiliyor.

Yüksek performanslı monitör, klavye ve fareler ise sofistike tasarımlarıyla ön planda görünüyor. Yeni çevre birimleri arasında Alienware’in AlienFX ışıklandırması da bulunuyor.

Monitör tarafında Alienware AW2518H ve AW2518HF modelleri dikkat çekiyor.

Son olarak yenilenen Alienware 15, Max-Q tasarımlı NVIDIA GeForce GTX 1080 ile beraber oyun meraklılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Söz konusu model, en iddialı oyunlar ve sanal gerçeklik yazılımları ile uyumlu, en üst seviye performansa ihtiyaç duyan gamer’ları hedefliyor.

Oyun dünyasına dair diğer öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın