Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiAlerjisi olanlara özel ürünler

  Alerjisi olanlara özel ürünler

  Yaz aylarının gelmesiyle birlikte dışarıda daha fazla zaman geçirmeye başladık. Ancak havada uçuşan çiçek, ağaç polenleri ve otlar özellikle mevsimsel alerjisi olanlara zor anlar yaşatıyor. Bahar alerjisi olanlar için özellikle ilkbahar ve yaz ayları oldukça sıkıntılı olabiliyor.

  Alerjisi olanlar için hijyen şart

  Alerji problemi olan kişilerin alerjenlerden uzak durmaları ve hijyene son derece dikkat etmeleri gerekiyor. Sadece çiçek polenleri değil, toz ve akarlar, stres, kirli hava ve yoğun çalışma ortamı da alerjiyi tetikleyen faktörler arasında yer alıyor.  Bununla birlikte havada yıl boyu bulunabilecek mantar sporları, toz, haşere parçalarının da alerjiyi tetikliyor. Ayrıca evde beslenen kedi, köpek gibi tüylü hayvanların da tetikleyici olduğunu biliyoruz. Alerjenler solunum yollarında alerjik astım ve alerjik nezleye neden oluyor. Alerjik astımda solunum yoluyla alınan alerjenler nedeniyle hava yollarında daralma yaşanmasına; öksürük, nefes darlığı, hırıltılı sonulum ve göğüs ağrısı yaşanmasına neden olabiliyor. Alerjik nezlede ise; burun akıntısı, kaşıntı ve tıkanıklık meydana geliyor. Bu ay alerji nedeniyle sağlık problem yaşayanlar için markaların öne çıkan ürünlerini inceledim. Genellikle temizlik konusuna yoğunlaşan markalar, yeni geliştirdikleri ürünleriyle alerjisi olanların imdadına yetişiyor.

  Fakir’den alerjisi olanlara özel temizlik ürünleri

  Astım ve alerji rahatsızlığı olanlar için yaşadıkları ortamdaki havanın temizliği büyük önem taşıyor. Bunun için de özellikle yaşanılan iç mekânlardaki havanın temizliğini garanti etmek adına uygun elektrik süpürgeleri tercih edilmesi gerekiyor. Fakir bu konuda geliştirdiği ürünlerle bu konuda problemleri olanların işlerini kolaylaştıracağa benziyor. Ev temizliğinin yanı sıra nem alma ve hava temizleme cihazları ile evinizde gerçek bir bahar esintisi oluşturmanız mümkün.

  Fakir Steam Mop

  Fakir Steam Mob

  Fakir Steam Mop Dik Buharlı Temizleyici kimyasal kullanmadan temizleme ve sanitize özelliğiyle alerjisi olanlara pratik kullanım sağlıyor.  Üçgen ve dikdörtgen mop başlıklarıyla farklı yüzeylerde etkili temizlik sağlıyor. 450 ml su haznesiyle 1 dakikadan daha kısa sürede kullanıma hazırlanabiliyor.

  drywell
  Fakir Drywell

  Fakir Drywell Nem Alma Cihazı 20 L nem alma kapasitesi ile mekanlardaki rutubet ve nemi alarak ferah ortamlar yaratıyor. Drywell otomatik buz çözme özelliği, 40-80 %, 5 % aralıklı nem ayarı, oda sıcaklığı ve nem miktarını gösteren ekranıyla öne çıkıyor.

  rigo
  Fakir RIGO

  Fakir Ultrasonik Hava Nemlendirici, 30 watt gücü ve 3,5 L’lik su kapasitesiyle odanın kuruyan havasını ideal oranda nemlendiriyor. Uzaktan kumanda ile kontrol imkanı sağlayan Fakir Rigo, 3,5 L’lik su kapasitesi ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

  Fakir Veyron TurboFakir Veyron Turbo


  Fakir Veyron Turbo toz torbasız vakum süpürgesi, 850 watt elektronik ayarlanabilir vakum gücüyle tüm zeminlerde yüksek performans gösteriyor. Veyron Turbo baza altı ve dolap üstü temizlik aparatı ulaşılması zor bölgelerin temizliği için özel olarak tasarlanmış olup, H.E.P.A filtresiyle havada bulunan partikülleri arındırabilme özelliğine sahip. Veyron, yüksek emiş gücüyle derinlemesine temizlik sağlarken, 1,5 L toz kapasiteli haznesiyle uzun süreli kullanım sağlıyor. Toza alerjisi olanlar Fakir Veyron Turbo ile ferah bir ortama kavuşuyor.

  F23P-F23Q-T23P
  Bosch’tan kalabalık ve çocuklu aileler için AllergyPlus özellikli  çamaşır makinesi  

  Bosch Ev Aletleri’nin yeni çamaşır makinesi VarioPerfect WAW2856XTR Serie 8, 9 kiloluk yıkama kapasitesi ve bebeklerinki kadar hassas ciltleri koruyan AllergyPlus&Baby gibi özel programları ile kalabalık ve çocuklu ailelere, güvenle kullanabilecekleri bir çözüm sunuyor. Estetik görünümüyle banyolara şıklık katan çamaşır makinesi, A+++ enerji sınıfından yüzde 30 daha az enerji harcayarak doğayı korurken, aile bütçesine de katkıda bulunuyor.

  AllergyPlus&Baby programı ile hijyenik ve sağlıklı yıkama

  Bosch VarioPerfect WAW2856XTR Serie 8 çamaşır makinesinde bulunan AllergyPlus&Baby programı sayesinde alerjik etkiler yaratabilecek polen, hayvan tüyü, deterjan kalıntıları gibi etkenler azaltılıyor. Böylece Bosch, özellikle bebeklerinin hassas cildine özen gösteren ebeveynlere, gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri hijyenik ve sağlıklı yıkama çözümleri sunuyor.

  Hem farklı özellikte giysileri hem de doğayı koruyor

  Özel yıkama programları ile kullanıcılarının giysilerini koruyan Bosch VarioPerfect WAW2856XTR Serie 8 çamaşır makinesi, A+++ enerji sınıfından bile yüzde 30 daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Çamaşır yıkama esnasında suyun en verimli şekilde tüketilmesini sağlayan ActiveWater teknolojisi sadece enerji ve su tüketimini düşürmekle kalmıyor, aynı zamanda doğal kaynakların korunmasına da katkıda bulunuyor. Varioperfect özelliği, optimum süre ve enerji kullanan programlarla, kusursuz temizlik sonuçları elde edilmesini sağlıyor.

  10 yıl garantili EcoSilence Drive™ motor

  Bosch VarioPerfect WAW2856XTR Serie 8 çamaşır makinesi, 9 kilo çamaşır yıkama kapasitesinin yanı sıra EcoSilence Drive™ teknolojisi ile verimlilik, sessizlik ve dayanıklılık konusunda da ön plana çıkıyor. Bosch tarafından geliştirilen ve 10 yıl garantili olan EcoSilence Drive™ fırçasız motor, daha sessiz, daha hızlı, enerji verimliliği daha yüksek, daha sağlam ve güçlü bir performans sergiliyor.

  Electrolux-A sınıfı filtreleme
  Electrolux Eco Force elektrikli süpürgeleri ile alerjenleri ortadan kaldırın

  Electrolux, Eylül ayı itibariyle elektrikli süpürgeler için getirilen enerji etiketi uygulaması kapsamında piyasaya sunduğu Eco Force serisi ürünleriyle A sınıfı toz filtrelemeyi garanti ediyor.

  Astım ve alerji rahatsızlığı olanlar için yaşadıkları ortamdaki havanın temizliği büyük önem taşıyor.  Bu noktada özellikle yaşanılan iç mekânlardaki havanın temizliğini sağlamak adına uygun elektrik süpürgeleri tercih edilmesi gerekiyor. Electrolux, Eylül ayı itibariyle elektrikli süpürgeler için getirilen enerji etiketi uygulaması kapsamında sunduğu Eco Force serisi ürünleriyle A sınıfı toz filtrelemeyi garanti ediyor. Electrolux bu kapsamda hem Allergy Plus hem de Hygiene Filter özelliğine sahip ürünleriyle de dikkat çekiyor.

  A sınıfı filtreleme sayesinde alerjenlerle savaşın

  Elektrikli süpürge ile temizlik yapılırken oluşturulan hava akımıyla tozların yakalanması sağlanıyor.  Bir elektrikli süpürgenin ideal ve sağlıklı bir temizlik için bu yakalanan havayı dışarı atarken mümkün olduğu kadar az toz yayması gerekiyor. Bu kapsamda maksimum hava temizliği için toz/hava filtreleme emisyon sınıfı A olan elektrikli süpürgeler öneriliyor. Özellikle alerjik bünyeler için yüksek performanslı hijyen filtresine sahip bir elektrikli süpürge seçilmesi gerekiyor.

  Allergy Plus Filter (Yüksek Verimlilikli Hava Partikül Filtresi), küçük partiküllerin kaçmasına izin vermeyecek şekilde hava geçirmez olduğundan alerji ve astım belirtilerini tetikleyen polen ve toz akarı dışkısı gibi ince parçaları filtreleme imkanı sunuyor.

  Hygiene filter ise bu partiküllerin % 99,95’ini filtreliyor, filtre derecesi büyüdükçe daha fazla partikül filtrelenebiliyor.

  Alerjiye karşı uygun aksesuarlar

  Özellikle alerji rahatsızlığı olan ve evinde hayvan besleyenler için ise turbo başlıklar, kanepe ve halı gibi sert zeminlerin arasında gizlenmiş tüyleri/döküntüleri rahatlıkla almanızı sağlıyor.

  Alerjik bünyeler için elektrikli süpürgelerin toz torbası temizliği de önemli bir kriter oluyor. Bu noktada süpürme işlemi tamamlandıktan sonra temizlemeye ihtiyaç duymadan içi dolan toz torbasının çöpe atılabilmesi önem kazanıyor. Böylece temizleme ile uğraşırken etrafa dağılabilecek toz ve akarlar rahatlıkla uzaklaştırılabiliyor.

  Electrolux’ün elektrik süpürgelerinde bulunan Sbag toz torbası havayı dışarı vermeden sadece ipini çekerek hiç toza dokunmadan alma imkanı sunuyor.  

  Türkiye’nin 4 kategoride ilk A sınıfı performanslı süpürgesi: ZUOQUATTRO Electrolux’ün UltraOne ZUOQUATTRO elektrikli süpürgesi, halı ve sert zeminde toz toplama, filtreleme ve enerji tüketimi olmak üzere 4 kategoride Türkiye’nin ilk A sınıfı performanslı süpürgesi olarak dikkat çekiyor. UltraOne ZUOQUATTRO, AeroPro™ Extreme PowerPro elektrikli turbo başlığı ve artırılmış emiş alanı ile halıları tarayarak tüm saç, tüy, kalıntı ve tozları hızlıca derinlemesine temizleyerek alerjenlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. AllergyPlus çıkış filtresi ile de temizlik esnasında odanın mevcut havasından neredeyse daha temiz bir hava bırakıyor.

  Rowenta 3A_supurge_ailesi

  Rowenta ile evinizin hem zeminlerini hem de havasını tozdan koruyun

  Özellikle hayvan beslenen, astım ya da alerjen hassasiyetin olduğu evlerde sadece tozun toplanması yeterli olmuyor. Birçok özelliğin evinizde A kalite temizlik için bir araya geldiği Rowenta Silence Force Ailesi, 3 katmanlı filtre teknolojisi sayesinde zeminden toplanan gözle görülmeyen tozların yeniden evinizin havasına karışmasını %100’e yakın oranda engelliyor.

  Rowenta torbasız Silence Force Multi-Cyclonic’de karbon filtrenin ardından gelen mikro filtre gözle görülemeyecek kadar küçük tozların yeniden havaya karışmasını engellerken, hava çıkışında bulunan Hepa 13 filtre ise motor tarafından emilen mikroorganizmaların havaya karışmasını engelleyerek, tozu içinde hapsediyor. Böylece tozları %99,98 oranında filtreleyen Silence Force Multi-Cyclonic, A sınıfı toz emisyonu sağlıyor. Toz haznesinin ergonomik yapısıyla da sadece 3 harekette toza değmeden tüm hazneyi boşaltabiliyorsunuz.

  Halıda A sınıfı performansı ile evlerin en büyük yardımcısı olan Silence Force 4A ise özel ağız yapısı sayesinde makineden çıkartılsa bile tozu içerisinde hapseden yeni Hijyen + torbası ve motordan hemen önce tozların hapsedilmesini sağlayan HEPA filtresiyle tozları %99,99 oranında filtreliyor. Özel yapısı sayesinde filtreyi değiştirmenize de gerek kalmıyor.

  Özellikle astım ve alerjen yapıya sahip kişilerde ve hayvan sahibi evlerde büyük önem taşıyan HEPA filtre yapıları ile Rowenta için sadece toz toplamak yetmez!


   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN