Alcatel GPS Move Track : Evcil hayvanlarınızı merak etmeyin

0

Alcatel Move Track ile evcil hayvan dostlarınızı 7 gün 24 saat takip edebiliyorsunuz. Bir GPS takip cihazı olan Move Track , darbelere dayanıklı silikon kılıf sayesinde her türlü tasmaya rahatlıkla takılabiliyor.

Hatırlayanlar bilir. Alcatel, ebeveynler için bir çocuk saati geliştirmişti. Move Time isimli bu aile saati, çocuk ile ebeveynler arasında sürekli bir iletişim sağlaması ile ilgi çekiyordu. Daha doğrusu, ebeveynler oldukça şık olan bu saati, çocuklarına takıp haberleşmelerini sağlıyordu. Ama ondan da önemlisi  saatin üzerinde bulunan GPS sayesinde mobil aplikasyon üzerinden takip sağlanıyordu.  Oluşturulan sanal bir güvenlik çitin dışına çıkıldığında ise, ebeveyn anında haberdar ediliyordu ve lokasyon bilgisi anında iletiliyordu.

Bu ay inceleme fırsatı bulduğumuz Move Track benzer bir mantık ile çalışıyor. Farkı, evcil hayvanlar için tasarlanmış olması.

Evcil hayvanlara özel GPS takip cihazı

Alcatel’in yeni GPS takip cihazı MoveTrack sayesinde evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanlarını 7/24 saat nerede olduklarını bilebilecekler.  2 saat şarjla 3 gün çalışabilen Alcatel Move Track  GPS takip cihazı, renkli ve silikon yapısı sayesinde evcil hayvan tasmalarına kolayca takılabiliyor. Özel mobil uygulamasıyla kullanıcılara sanal bir güvenlik çiti oluşturma imkânı veren bu ürün,  evcil hayvanların söz konusu çitin dışına çıktığı anda sahipleri anlık bildirimle uyarması önemli bir artı.

Evcil hayvanlara rahatsızlık vermeyen ve IP67 standardına uyumlu olan Move Track her türlü hava şartlarında sorunsuzca kullanılabiliyor.

Tasarım

Alcatel Move Track, 42X42X16.3mm boyut değeri ile küçük ve 33gr ile de hafif ve kompakt bir cihaz. Küçük bir kutu görünümdeki bu minik cihaz, kedilerde ve küçük ırk köpeklerde bile rahatlıkla kullanılabiliyor. Kutu içeriğinde kauçuk bir taşıma kılıfı ile beraberinde gelen Move Track her türlü tasmaya rahatlıkla takılabiliyor. Kauçuk kılıfının kırmızı olması oldukça şık duruyor. Ama buradaki mantık, cihazın evcil hayvanın üzerinde olup olmadığını, sahipleri tarafından fark edilmesi.

Ürünün arka yüzeyine baktığınızda vidaların altında gizli bir bölüm bulunuyor. Cihaz ile beraberinde verilen tornavida ile bu bölümü açtığınızda Nano SIM kart yuvası karşınıza çıkıyor. Yan kenarında ise kapaklı bir Micro USB yuvası bulunuyor. Bu esasında önemli bir özellik. Çünkü IP67 sertifikasına sahip olan Alcatel Move Track, evcil ayvanınız su ile temasa geçse bile bundan etkilenmiyor. Move Track ayrıca darbelere karşı da dayanıklı.

Unutmadan söyleyelim. 2 saat içinde şarj olan Alcatel Move Track, tek bir şarj ile 3.5 gün kullanılabiliyor.

 Nasıl kullanılıyor

Gelelim en önemli soruya. Alcatel Move Track’ı nasıl kullanıyorsunuz? Esasında cihazın kullanımı oldukça basit. Nano Sim kartınızı taktıktan sonra kenarındaki güç tuşuna basarak cihazı açıyorsunuz. Bunu yaptığınızda telefonunuz hazır edin. Çünkü Move Track’ı kullanabilmek için telefonunuza Move Track’ın uygulamasını yüklemeniz gerekiyor.

iOS ve Android destekli olan bu uygulamayı indirdikten sonra cihazla olan eşleşmesini sağlayabiliyorsunuz. Eşleştikten sonra silikon kılıfı takın ve bu cihazı evcil hayvanınızın tasmasına yerleştirin. Bu kadar basit. Tüm ayarları telefonunuzdan yapmanız gerekiyor.

Artık GPS üzerinden, evcil hayvanınızın yerini, 24 saat gerçek zamanı olarak, harita üzerinden takip edebileceksiniz. Move Time geriye dönük olarak evcil hayvanlarınızın gezme parkurunu da kayıt ediyor.

Harita üzerinde güvenli bir bölge veya sanal bir çit de oluşturmanız mümkün. Evcil hayvanınız bu bölgeden çıktığında, bildirim ve sms yoluyla uyarı ve lokasyon bilgisi alabiliyorsunuz.

Alcatel Move Track, elbette arabalarda, motosikletlerde, bisikletlerde veya bebek arabalarında da kullanılabiliyor.

Cevap bırakın