Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Ürün İncelemeAksiyon Kamera ile Bahar Mevsiminde Maceraya Atılın

  Aksiyon Kamera ile Bahar Mevsiminde Maceraya Atılın

  Bence doğa ile bütünleşmek adına müthiş bir dönemdeyiz. Çünkü bahar aylarına girdik ve havalar her türlü etkinlik için çok elverişli. İşte bu mevsimde aksiyon kamera ile çok renkli anılar bizi bekliyor.

  aksiyon kamera
  SJCAM C100+ çok hafif ve başarılı bir aksiyon kamera

  Aksiyon Kamera Olarak Çok Hafif SJCAM C100+

  Öncelikle ürünün hafifliğinden başlayalım. Kameramız tam 40 gram! Gerçekten çok hafif. Hatta öyle ki neredeyse eksi bir özellik olarak bu ağırlıktan söz edeceğiz. Şaka bir yana 60x26x20mm boyutları da hesaba katınca gerçekten taşıması en zahmetsiz kameralardan birine bakıyoruz. Boyutlarına ek olarak ürün 30 metreye kadar su geçirmediği için derinlerde de rahatlıkla size eşlik edecektir.

  Kutu içerisindeki aparatlarla kamerayı bisiklet gibi farklı yerlere tutturmak mümkün. Ürün 4K/30fps video kaydı yaparken yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekiyor. Görsellerin kalitesi de ürünün fiyatına oranla son derece yeterli. İlginç bir artı olarak da SJCAM C100+’ı webcam olarak kullanma şansınız var. Böylece günümüzün vazgeçilmezi uzaktan toplantılarda görüntü kalitenizi artırabilirsiniz.

  DJI Osmo Action 4

  Son yılların popüler aksiyon kamera markası DJI ile devam ediyoruz. Osmo Action 4, rakibi GoPro Hero 12’ye göre daha büyük sensörü ile dikkat çekiyor. Daha büyük sensör ise gece veya düşük ışık olan ortamlarda daha temiz görüntü anlamına geliyor. 4K çözünürlükte 120FPS çekim yapan ürün 10-bit D-Log M video kayıt desteğine sahip. Bu da daha profesyonel ve yüksek dinamik aralıklı görüntü demek. Kameranın bir diğer çok önemli özelliği ise pil ömrü. 4K’da 70 dakikanın üzerine çıkan DJI Osmo Action 4 bu alanda gerçekten rakiplerine fark atıyor. Son olarak ürünün önünde ve arkasında da dokunmatik ekran olduğunu belirteyim. Bu sayede hızlı şekilde temel ayarları değiştirme seçeneğiniz var. Daha fazla detay için bu adresi ziyaret etmeyin unutmayın.

  INSTA360 Ace Pro Aksiyon Kamerası

  Genellikle aksiyon kameralar tasarım olarak birbirine benziyor. Çünkü kullanım amacına göre kutu gibi tasarım korunaklı olduğundan gayet mantıklı. INSTA360 Ace Pro ise bu açıdan biraz farklılık sergiliyor. Çünkü ürün yukarı doğru açılan bir ekrana sahip. Bu sayede diğer kameralara kıyasla çekim sürecini gerçek zamanlı takip edebilirsiniz. Bu nedenle ürün daha çok vloggerlar için göz kırpıyor. Kameranın 151 derece görüş açısına sahip Leica lensi de önemli bir artı. Mevcut haliyle 10 metreye kadar su geçirmeyen ürünü özel kılıf ile 60 metrede kullanmak mümkün. Ürün 8K desteğine sahip olsa da bana kalırsa 4K üzerine çıkmak anlamlı değil.

  aksiyon kamera
  GoPro Quik’i her türlü aksiyon kamera ile kullanabilirsiniz

  GoPro Quik Yazılımı ile Anılarınız Canlanıyor

  Bu yazımızda GoPro ürünlerine yer vermedim. Zaten fazlasıyla bilinen bir marka olduğu için alternatifleri değerlendirmek istedim. Yine de GoPro’nun çok önemli bir uygulaması ile yazıyı bitirmek istiyorum. Quik uygulaması özellikle akıllı telefonlarda şahane işler yapıyor. Videolarınızı küçük dokunuşlarla düzenlemenizi sağlayan bu yazılımı her türlü video için kullanabilirsiniz. Yani sadece GoPro ürünleri ile sınırlı değilsiniz. Tema, müzik, süre ve önemli anları seçip gerisini gönül rahatlığı ile Quik’e bırakın. Sonuçlar eminim çok hoşunuza gidecek. Bu arada Quik’in Windows ve Mac sürümü de var. Fakat bu sürümler biraz karmaşık ve zahmetli. Yine de göz atmanızda yarar var.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN