Akıllı televizyonlar neler sunuyor?

0

Evlerimizin vazgeçilmezlerinden olan televizyonlar, geçen zaman içinde çok ciddi ve hızlı bir ilerleme kaydetti. Önce tasarım noktasında gelişen televizyonlar sahip oldukları teknolojilerle de dikkat çekmeyi başardılar. Peki, akıllı televizyonlar neler sunuyor?

Akıllı televizyonlar neler sunuyor?

Akıllı televizyonlar, son yıllarda çözünürlük, görüntü kalitesi ve deneyimi noktasında ciddi gelişmeler yaşadı. Şimdi dilerseniz sahip olduğu özelliklerle dikkat çeken bazı modellere bakalım ve ne gibi özellikler sunuyorlar hep birlikte görelim.

PHILIPS 65PUS8901 65 inç 164 cm Ekran 4K Ultra HD SMART Ultra İnce LED TV

Akıllı televizyonlar neler sunuyor?Philips, uzun bir süredir, Ambilight teknolojisini kullanan bir marka. Bu teknoloji, televizyonun etrafını saran LED ışıkların, ekrandaki görüntüye ait renkleri simüle etmesini temel alıyor. Bu sayede, özellikle karanlık ortamlarda, izlediğiniz görüntüler duvara da yansıyor. Geçtiğimiz yıllarda tanıtılan Ambilux ise bu teknolojiyi bir adım daha ileriye taşıyor.

Philip’sin 65 inç boyutlu 65PUS8901 kodlu televizyonu, bu büyük ekranda 4K Ultra HD çözünürlük sunarken, televizyonun arka kısmında yer alan pico projektör modülleri ise artık ekrandaki gerçek görüntüleri duvara simüle ediyor. Yani olduğundan daha büyük ekrana sahipmiş hissini yaşamak son derece kolay. 18499 TL fiyatı ile sahip olduğu ekran boyutu kategorisindeki iddialı modellerden biri. Bakalım diğer akıllı televizyonlar neler sunuyor?

SONY KD55XE9305BAEP 55 inç 138 cm Smart UHD LED TV

Televizyon ve akıllı televizyon dünyasının inovatif markalarından Sony, 55 inç boyutlu KD55XE9305 adlı modeli ile hem tasarım hem de performans noktasında iddialı bir modele sahip. Bu segmentte standart haline gelen 4K Ultra HD çözünürlüğe sahip olan televizyon Android işletim sistemi ile dev ekranda Android deneyimi sunuyor.

Bu model, Sony’nin X-tended Dynamic Range Pro adını verdiği teknoloji ile bir süredir hayatımızda olan HDR teknolojisinin de bir adım ötesinde yer alan görüntü deneyimi sunuyor. Bu muhteşem modelin fiyatı ise 9149 TL. Tasarım noktasında şık ve teknik özellikleri ile dolu dolu bir model arıyorsanız listenize alabilirsiniz.

4K Ultra HD çözünürlük sunan televizyon Dolby Vision teknolojisi ile HDR 10 ve HLG görüntü deneyimlerini üst seviyelere taşıyor. Ses deneyimi ise Harmon Kardon markası ile geliştirilen üstün hoparlörler ile güçlendiriliyor. Akıllı televizyon özellikleri ise WebOS 3.5 işletim sistemi sayesinde hızlı ve akıcı bir biçimde yaşanıyor. Fiyat – performans canavarı modellerden biri olan bu model 3999 TL fiyat ile satılmakta.

Cevap bırakın