Akıllı telefonunuz için olmazsa olmaz dört görüntülü görüşme uygulaması

0

1800’lü yıllardan bu yana hayalini kurduğu ve geçtiğimiz yüzyılda gerçeğe dönüşen görüntülü görüşme artık iyice kolaylaştı ve akıllı telefon teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte cebimize kadar girdi. Elbette sadece akıllı telefonların gelişmesi değil, 3G ve 4G gibi teknolojilerin de gelişmesi bunda büyük bir rol oynadı. Şu an sevdiklerimizle, iş arkadaşlarımızla, müşterilerimizle görüntülü konuşabilmemizi sağlayan akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirilmiş birçok uygulama bulunuyor. Bu uygulamalardan en kullanışlı olanlarını sizler için derledik.

WhatsApp

Listemizin ilk sırasında başlangıçta yazılı sohbet için ortaya çıkan ama zaman içinde gelişerek hem sesli hem de görüntülü görüşme açısından en kullanışlı uygulamalardan biri haline gelen WhatsApp var. WhatsApp, milyarlarca kullanıcıya sahip bir uygulama. Bu avantajını da çok iyi kullanıyor. Arkasına Facebook’un gücünü de alan uygulama uçtan uca şifreleme, kullanımı kolay arayüzü, ücretsiz olması gibi gelişmiş özellikleri sayesinde akıllı telefon kullanıcılarının da genellikle ilk tercihlerinden biri oluyor. WhatsApp’la sadece karşılıklı görüntülü konuşmanın dışında görüntülü mesaj da yollayabiliyorsunuz. Sürekli ücretli olacağı ile ilgili söylentiler çıksa da tamamen ücretsiz bir uygulama. Ekstra özellikler için de ücret ödenmesi gerekmiyor. Ayrıca ses ve görüntü kalitesi de birçok uygulamaya göre oldukça iyi. Uygulamanın hem Android hem de iOS sürümü bulunuyor.

Android için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&hl=tr

iOS için: https://itunes.apple.com/in/app/whatsapp-messenger/id310633997?mt=8

WhatsApp

Skype

Listemizin ikinci sırasında sesli ve görüntülü görüşme açısından en iyi kaliteyi sağlayan uygulamalardan biri olan Skype var. Yıllardır masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullandığımız Skype’ın akıllı telefonlar ve tabletler için olan sürümü de birçok gelişmiş özelliği beraberinde getiriyor. Yıllar önce Microsoft tarafından satın alınan uygulama aynı zamanda Skype haricinde sabit ve mobil telefonların da aranabilmesine izin veriyor. Bunun için ekstra ücret ödenmesi gerekse de yurtdışına çıktığınızda uygun fiyatlarla görüşme yapabilmenizi sağladığı için oldukça iyi bir özellik olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Uygulama, düşük bantgenişliklerinde dahi çok iyi sonuçlar veriyor. Skype kullanırken iletişimin kesilmesi gibi sorunlarla çok nadir karşı karşıya kaldık. WhatsApp kadar çok geniş bir kullanıcı tabanına sahip olmasa da özellikle iş dünyasında çok büyük ilgi görüyor. Uygulamanın hem Android hem de iOS sürümü bulunuyor.

Android için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skype.raider&hl=tr

iOS için: https://itunes.apple.com/in/app/skype-for-iphone/id304878510?mt=8

Google Duo

Geldik listemizin üçüncü sırasındaki uygulamamıza. Google, milyarlarca kullanıcısıyla dünyanın en önemli kullanıcı tabanına sahip şirketlerden biri. Google, geliştirdiği uygulamaları diğerleri ile entegre ederek kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlıyor. Google Duo da bu avantajlardan sonuna kadar yararlanan bir uygulama. Uygulamayı kullanabilmek için telefon numaranızı onaylamanız gerekiyor. Google Duo, sesli ve görüntülü görüşme ve sesli görüşme olmak üzere iki farklı moda sahip. Görüntü ve ses kalitesi olarak Whatsapp ve Skype’tan aşağı kalır yanı yok. Google hizmetleri ile olan entegrasyonu da işin içine girdiğinde telefonunuzda olmazsa olmaz uygulamalardan biri haline geliyor. Uygulamanın hem Android hem de iOS sürümü bulunuyor.

Android için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.tachyon&hl=tr

iOS için: https://itunes.apple.com/in/app/google-duo-simple-video-calling/id1096918571?mt=8

Duo

Tango

Tango, bir ara Türkiye’deki kullanıcılar arasında oldukça popüler oldu ancak sonrasında nedendir bilinmez bir anda popülerliği kaybolmaya başladı. Uygulama düşük bantgenişliklerinde dahi oldukça kaliteli bir görüntülü görüşme imkanı sağlıyor. Ayrıca gerçek zamanlı filtreler, maskeler ve diğer özel efektleri ile görüntülü görüşmeleri daha da eğlenceli bir hale getiriyor. Ayrıca çağrı esnasında oynanabilecek oyunlara da sahip. Telefonunuzun ön kamerası yoksa arka kamerayı da kullanabiliyorsunuz. Bu durumda tek problem karşı tarafı görememeniz. Uygulamanın bir diğer özelliği de Tango kullanan diğer kullanıcılar arasında arama yapabilmeniz ve onları listenize ekleyebilmeniz. Uygulamanın hem Android hem de iOS sürümü bulunuyor.

Android için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sgiggle.production&hl=tr

iOS için: https://itunes.apple.com/tr/app/tango-video-call-voice-and-chat/id372513032?mt=8

Tango

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın