Akıllı telefonunuz için aksesuar önerileri

0

Artık yanımızdan hiç ayırmadığımız, geceleri yatarken bile başucumuza koyduğumuz akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası ve onlara deyim yerindeyse gözümüz gibi bakıyoruz. Akıllı telefonları sadece telefon görüşmesi yapmak için değil müzik dinlemekten çalar saate kadar birçok iş için kullanıyoruz. Bu yazıda ister iOS tabanlı olsun ister Android, akıllı telefonlarınızı daha verimli ve güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz çeşitli aksesuarları sizler için derledik.

Taşınabilir şarj cihazı

Her ne kadar artık akıllı telefon pilleri eskisine göre çok daha güçlü ve hem işletim sistemi olsun hem donanım pili daha verimli olsa da yoğun bir kullanım telefonun pilini hızla tüketmenize neden oluyor. Bu yüzden akıllı telefonlar için alınabilecek en iyi aksesuarların başında taşınabilir şarj cihazları geliyor. Sahip olduğunuz telefonun gücünün biraz üstünde bir taşınabilir şarj cihazı almanız telefonunuzu gün içinde kesintisiz bir şekilde kullanabilmenizi sağlar.

Telefonunuz için satın alabileceğiniz harici pil seçeneklerine buradan göz atabilirsiniz.

Kulaklık

Akıllı telefonla birlikte gelen kulaklıkların kalitesi genellikle alt ya da orta seviyede oluyor. Bazı telefonlar kaliteli bir kulaklıkla gelse de kulaklık çok çabuk bozulabiliyor ya da kaybolabiliyor. Bu yüzden akıllı telefonunuz için aksesuar önerilerimizin başında kulaklıklar geliyor. Müzik zevkinize göre kulak içi ya da kulak üstü bir kulaklığı ya da kullanım kolaylığı açısından kablosuz kulaklık tercih edebilirsiniz.

Telefonunuz için kulak içi ve kulak üstü çeşitli kulaklık seçeneklerine buradan göz atabilirsiniz.

Aksesuar

Harici hoparlör

Artık müzik çalarların yerine de geçen akıllı telefonlarla kullanabileceğiniz bir diğer aksesuar da harici hoparlörler. Şu an piyasada akıllı telefonunuzla kullanabileceğiniz birbirinden kaliteli birçok harici hoparlör bulunuyor. İstediğiniz yere taşıyabileceğiniz, plajda ya da havuz başında dahi kullanabileceğiniz çok kaliteli ses veren çeşitli harici hoparlörler var. Kısacası akıllı telefonunuz için bir aksesuar almak istiyorsanız harici hoparlörleri gözden geçirmenizde fayda var.

Telefonunuz için çeşitli kablosuz hoparlör seçeneklerine buradan göz atabilirsiniz.

SD Kart

Akıllı telefonların kameraları ile artık çok kaliteli fotoğraflar ve videolar çekebiliyorsunuz. Ancak fotoğraf ve video kalitesi arttıkça boyutları da büyüyor. Bu da akıllı telefonlarda depolama alanı sıkıntısına yol açıyor. Fakat telefonunuzun SD kart desteği varsa depolama kapasitesini hızlı ve kolay bir şekilde artırabiliyorsunuz. Telefonunuzun depolama kapasitesini destekliyorsa 256 GB’a kadar artırabiliyorsunuz. Böylece sık sık depolama alanınız dolmak üzere uyarısından kurtulmuş oluyorsunuz.

Telefonunuzla kullanabileceğiniz çeşitli SD kart seçeneklerine buradan göz atabilirsiniz.

Ekran koruyucular

Telefonların ekranları son yıllarda Gorilla Glass gibi teknolojiler sayesinde oldukça gelişti ve kırılmalara, çizilmelere karşı daha dayanıklı bir hale geldi. Ancak hala kırılmaz ve çizilmez değiller. Bu yüzden telefonunuzu aldığınız ilk günden itibaren bir ekran koruyucu ya da kırılmaz camla korumanızda büyük fayda var. Bu sayede ekranınızı çizilmelere karşı ve hafif düşürmelere karşı koruyabilirsiniz. Bazı ekran koruyucular o kadar dayanıklı oluyor ki sert darbelere dahi dayanabiliyor.

Telefonunuzun ekranını koruyabilmenizi sağlayacak çeşitli ekran koruyucu çeşitlerine buradan göz atabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız aksesuarlara ek olarak kullanabileceğiniz başka aksesuarlar da bulunuyor. Örneğin telefonunuzun arka ve kenar kısımlarınızı koruyabilmenizi sağlayan bir kılıf alabilir ya da defter şeklinde kapağı bulunan bir kılıf kullanarak her tarafını koruma altına alabilirsiniz. Bir diğer aksesuar olarak satın almayı düşünebileceğiniz cihaz ise akıllı bir saat olabilir. Akıllı telefonunuzla uyum içinde kullanabilir, size gelen çağrıları görebilir hatta bazı akıllı saatlerde telefon görüşmesi dahi yapabilirsiniz. Elbette tüm bunlar sizin bütçenize kalmış şeyler.

 

Cevap bırakın