Akıllı telefonunu tamamlayan cihazlar

0

Telefonunuzu mobil aksesuarlar ve cihazlarla daha fazla işleve kavuşturabilirsiniz. Bu minik tamamlayıcılardan bazıları, mobil hayatınızı çok daha verimli yapabiliyor.

giris
Fitbit Charge HR
Düzenli egzersiz yapanlar için çalışmalarını kayıt altına almayı ve kişiyi motive etme özellikleri taşıyan akıllı bileklikler, Bluetooth sayesinde telefona kolayca veri aktarabiliyorlar. Fitbit’in bu modeli, nabzın yanı sıra, tüketilen kalori, çıkılan merdiven, alınan mesafe takibi, toplam aktif dakika ve adım hesabı yapıyor. Sessiz alarm özelliğiyle sadece sizi uyandırabilen cihaz, telefona gelen çağrıları ve saati de ekranda gösteriyor.

fitbit charge hr

Urban Revolt Pixi
Sanal Gerçeklik dünyasını hep duydunuz, fakat ne olduğunu görme fırsatı bulamadıysanız, işte hem hesaplı hem de fikir vermek için yeterli bir oyuncak. Telefonu içerisine yerleştirebileceğiniz bu gözlük, 360 derece videoları ve 3D uyumlu içerikleri izlemek için yeterli.

urban revolt pixi

4,7 inç ve 6 inç arası büyüklüğe sahip telefonlarla kullanılabilen Urban Revolt Pixi, ayarlanabilir göz ve odak mesafesi kadar, katlanarak taşınması sayesinde de pratik.

Photojojo Magnetic Lens
Akıllı telefon kameraları hızlı ve kaliteli fotoğraflar çekiyor olabilir. Fakat biraz fotoğrafçılıkla ilgilenmiş olanlar, daha büyük ve çıkıntılı bir lensin neler değiştireceğini bilir. Tamam, bilmeyenlerden saklayacak değiliz: Lens büyüdükçe daha çok ışık alır ve optik zum yapabilme yeteneği de artar.

photojojo

İşte manyetik olarak iPhone ve Android kameralara otomatik olarak kendini tutturan bu lens, 16-25 mm arası seçenekler sunuyor. Her biri kalın ve kaliteli camdan oluşan lenslerle geniş açıdan balık gözüne farklı çekim özelliklerini artık çantada taşımak mümkün.
Anker PowerPort Solar Lite
Bitmek bilmeyen şarj ihtiyacımızı karşılamak için her yerde priz bulamıyoruz. Güneş enerjili şarj cihazları ve güç bankaları ise bu noktada imdada yetişiyor. Anker’in 15 Watt enerji çıkışına sahip, katlanabilen bu şarj aleti, sadece telefon değil tabletleri de kolayca şarj edebiliyor.

anker solar

Anker’ın bu anlamda bir tablet boyutundaki cihazı, tam hızda şarj ile benzerlerini geride bırakıyor.

Phonejoy Gamepad 2
Akıllı telefonların kullanım alanlarının başında oyunlar geliyor. Mobil oyun deneyimi son yıllarda giderek daha eğlenceli bir hâl alırken, bu oyun kumandasını kullanarak, keyfinizi katlayabilirsiniz. Ekranı yatay çevirip iki yanından tutturulan cihaz, uzun pil ömrü, iOS ve Android desteği sayesinde öne çıkıyor.

phonejoy gamepad 2

İki adet analog çubuk, D-pad, sekiz adet üst düğmeye sahip oyun kumandası, ekranı 6 inçe kadar büyüklükteki telefonları destekliyor ve tek şarjla 14 saate kadar kullanılabiliyor.

Bluebill Selfie flaşı
Özçekim meraklıları için bu bir problem olmayabilir ama telefonun ön yüzündeki kameranın daha büyük bir lense ve flaşa sahip olmasını pek fazla kişinin onaylayacağını zannetmiyorum.

bluebill selfie

Üreticiler de aynı fikirde olmalılar ki, böyle telefonlarımız yok. Ancak bu, selfie’ye flaş eklemek isteyenleri durdurmasın, zira Bluebill’in aparatı USB ile şarj oluyor, kulaklık girişinden takılıyor ve düşük ışıklı ortamlarda özçekim yapılabilmesini sağlıyor.

Rokpak
Sakarlık, telefon kullanıcılarının en büyük düşmanı. Hepimiz onları kullandığımız yıllar içerisinde mutlaka birkaç kez düşürüyor, bir yerlere çarpıyor, üzerine bir şeyler dökebiliyoruz. Ancak sadece elektronik anlamda değil, veri anlamında da son derece önemli cihazlarımızı korumanın bir yolu var.

RokPak

Rokpak adlı bu kasa, su dökülmeleri, ısı değişimleri ya da düşmelere karşı koruma sağlıyor. İçerisinde 12.000 mAh kapasiteli bir güç bankası da taşıyan kasa, telefonun yanı sıra kamera, GPS gibi cihazları da şarj edebiliyor. Bitmedi! Flaş feneri bulunan cihaz, suya düştüğünde suyun üzerinde kalıyor ve bildirimleri görmek için ufak bir pencereye ve gece kuşları için iç aydınlatmaya da sahip.

XVIDA
Otomobilde ya da masa başında telefonu kaybetmek çok kolay. Özellikle birini aramak ya da akıllı telefonun ninmetlerinden faydalanmak istenen bir anda, onu bulamamak çok fena.

xvida

XVIDA, manyetik bir şekilde telefonun kendisine tutturularak sabitlenmesini ve kolayca kullanılabilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra, kablosuz şarj özelliği ile standart endüktif şarj aletlerinden de yüzde 50’ye kadar hızlı.
 

Cevap bırakın