Akıllı telefonlarımızı neden güncellemeliyiz?

0

Hayatımızda büyük bir yer edinen akıllı telefonlar birçok özelliğe sahipler. Özellikle son zamanlarda gelişen donanımları ile kullanıcıların hayatlarına kolaylık ve yenilikler getiren akıllı telefonlarımıza devamlı olarak güncellemeler geliyor. Peki akıllı telefonumuzu neden güncellemeliyiz, güncelleme ile neler değişiyor?

Akıllı telefonumuzu neden güncellemeliyiz?

Akıllı telefonlarımız üreticileri tarafından güncelleme alabiliyorlar. Bu güncellemeler iPhone’lar için sık sık karşımıza çıkarken Android telefonlar için belirli aralıklar ile karşımıza çıkıyorlar. Güncellemelerin en büyük özelliği yenilikler getiriyor olması. Akıllı telefonlarımız gelen güncellemeler ile beraber yeni özelliklere kavuşabiliyor. Örnek vermek gerekirse, iPhone’lara gelecek yeni güncelleme ile beraber maske takan kişinin yüzü daha farklı bir şekilde doğrulanacakken Android telefonlara gelen son güncellemeler ile karanlık mod yayınlandı.

2020 iPhone modelleri

Güncellemeler her zaman için yenilikler getirmiyor. Bazı güncellemeler ise kullanıcıların zararına olacak durumların önüne geçebiliyor. Bu güncellemeler hem iPhone’lara hem de Android telefonlarda karşımıza çıkıyor. Örnek vermek gerekirse, Android telefon üreticisi kendi akıllı telefonundaki pil sorununu tek bir yazılım güncellemesi ile çözebiliyor. Apple, iPhone’larda oluşan kilitlenme hatasını da tek güncelleme ile çözebiliyor. Bazı gelen yeni güncellemeler telefonları daha kötü bir hale getirse de bu durum nadir olarak yaşanıyor. Bundan dolayı korkmaya gerek yok.

Akıllı telefonlarımızı güncellemek, genel olarak bizlerin faydasına oluyor. Sizler de akıllı telefonunuzun otomatik güncelleme özelliğini açabilir veya güncellemeleri devamlı olarak kontrol ederek telefonunuzu kendiniz güncelleyebilirsiniz.

Cevap bırakın