Akıllı telefonlarda çift arka kamera yağmuru başlıyor!

0

Corephotonics-2_JPG

2016 senesi, akıllı telefon pazarı için ilginç deneylere sahne olacak. Bunu biz değil gelecek dönem cihazlarla ilgili ortaya çıkan bilgiler söylüyor. İşte bunlardan biri 2016’daki en üst seviye akıllı telefon modellerinden biri olmasına kesin gözüyle bakılan Huawei P9’un detaylarını kapsıyor…

Akıllı telefonun şematik çizimleri basına yansıdı ve burada tasarımıyla ilgili ilginç ipuçları sergilendi. Henüz resmi olarak doğrulanmayan detaylara göre Huawei P9, arka yüzünde iki ayrı kamera ile gelecek.

Haberin devamındaki görselden de anlaşılacağı üzere modelin arka yüzünde yan yana iki kamera ve lens çıkıntısı bulunacak. Bunların yanında da bir adet LED flaş görülüyor. Peki Huawei, bu kamera tasarımı ile neyi hedefliyor?

Ekran Resmi 2016-01-17 15.00.27

3D görüntü ya da sanal gerçeklikle ilgili bir hamle olabilir. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir Apple patentindeki derinliğin daha iyi şekilde elde edilmesi de amaç ediniyor olabilir. Şimdilik ihtimaller söz konusu…

Cihaza dair diğer detaylar arasında önde parmakizi okuyucusu, altta 3.5mm kulaklık jackı, hoparlörler ve metal kasa tasarımı öne çıkıyor. Daha önceki bilgilere göre Huawei P9 özellikleri yönünden bir hayli iddialı olacak. Cihazda 5.2 inçlik 1080p ekran, Kirin 950 işlemci, 12MP kamera, 3000 mAh pil ve yazılım tarafında Android 6.0 Marshmallow bekleniyor.

MWC 2016’da tanıtılabilir

Tanıtımının Şubat ayında İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek Mobile World Congress 2016 kapsamında gerçekleşmesi ve cihazın Mart ayında teknoloji raflarında yer alması bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Not: En üstteki görsel temsilidir. 

Cevap bırakın