Akıllı telefonlara yönelik şaşırtan tahmin!

0

Akıllı telefon için pek çok gelişme yaşanıyor. Her geçen yıl daha farklı özelliklerde ve tasarımlarda karşımıza çıkan bu cihazlar hakkında yeni ve şaşırtan bir tahmin daha geldi. Bu tahmine göre 2021 yılında 1.38 milyar akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirilecek. IDC tarafından yayımlanan bu rapora göre kullanıcılar akıllı telefonlara hiç olmadığı kadar fazla ilgi göstermeye başladı.

Akıllı telefon satışlarında beklenmeyen büyüme tahmini

Akıllı telefonlar her ne kadar çeşitleniyor olsa da insanların koronavirüs sebebiyle alım gücünde bir düşüş de bulunuyor. Zira önceliklerin değişmesiyle telefonlara olan ilginin düşmesi beklenirken, IDC tarafından yayımlanan yeni raporda bunun tam aksi söyleniyor. Aksine 2015 yılından bu yana yüzde 7.7’lik bir artış olması bekleniyor.

akıllı telefon

5G özellikli telefonların sayısının artmasıyla birlikte kullanıcılar bu teknolojiye sahip cihazlara yönelmeye başladı. Yalnızca amiral gemisi telefonlarda bulunmayan 5G artık orta segment telefonlara da güç veriyor. Haliyle daha fazla kişiye seslenmeyi başarıyor. IDC’nin yayımladığı rakamlarda ise 5G özellikli telefonlara vurgu yapılıyor. Öyleki bu yılın sonuna kadar 5G bağlantısına sahip telefonların sevkiyatlarında üç haneli bir büyüme olacağı belirtiliyor.

Çin’in ise burada oldukça büyük etkisi bulunuyor. 5G özelliğine sahip telefonların sevkiyatlarının yaklaşık yarısını elinde bulunduran Çin’i ABD yüzde 16 ile takip ediyor.

Cevap bırakın