Akıllı telefonlar için yüksek kapasiteli şarj cihazı Philips DLP6603

0

Bundan yıllar önce ofislerde, restoranlarda, komşu ziyaretlerinde en çok duyulan sözlerden birisi “ince uçlu şarjınız var mı” olurdu herhalde. Cep telefonlarının ortaya çıkması ve yaygınlaşması beraberinde bu cihazların şarj edilmesi problemini de ortaya çıkardı. Herhalde bir çoğumuz harıl harıl cep telefonumuzu şarj edecek bir priz aramışızdır. Bu ihtiyaca çözüm olarak birçok yerde şarj istasyonları kuruldu, hatta bu işten para kazanan işletmeciler dahi ortaya çıktı. Fakat bu girişimler dahi şarj sorununun ortadan kalkmasını sağlamadı. Çünkü bu çözümler genelde insanların çok olduğu ortamlarda işe yaradı. Diğer taraftan taşınan cep telefonu sayısının artması ve cihazların daha da akıllanması kullanım sürelerinin artması bu sorunu daha da geliştirdi.

6603Neyse ki akıllı telefonlarımızı nerede olursak olalım şarj edebilmemizi sağlayacak taşınabilir güç üniteleri çıktı. PowerBank adı verilen bu güç üniteleri kapasitelerine göre telefonumuzu yarım ya da birkaç defa şarj edebilecek kapasitelerde bizim yardımımıza yetişti. Açıkçası bu sayede gün içerisinde ve özellikle uzun süreli seyahatlerimde büyük bir rahatlığa kavuştum, priz arama derdinden büyük oranda kurtuldum.

Bugün sizlere benim de deneme imkanı bulduğum Philips’in 6.600 mAh taşınabilir şarj ünitesi DLP6603’den bahsetmek istiyorum. İlk olarak şunu belirtmem lazım DLP 6603 beyaz rengiyle oldukça şık bir ürün, aynı zamanda oldukça ince ve hafif. Rahatça taşıyabiliyorsunuz. Ürünle birlikte yine oldukça şık bir taşıma çantası ve mikro USB şarj kablosu geliyor. Üzerindeki LED ışıklar sayesinde güç ünitesinin şarj durumunu görebiliyorsunuz. Biraz önce bahsettiğimiz gibi 6.600 mAH ve 2.1 A şarj edebilme özelliği sayesinde oldukça yüksek bir performans gösteriyor. Yüksek pil kapasitesine sahip akıllı telefonlar hızlı ve kolay bir şekilde şarj edilebiliyor. Sahip oldukları pillerin özelliğine göre akıllı telefonları 2 – 3 defa şarj edebiliyor. Örneğin benim kullandığım 3.000 mAh pile sahip Galaxy Note 5’i çok rahat bir şekilde iki defa şarj edebildim. 2.000 mAh kapasiteye sahip akıllı telefonları 3 defa rahatça şarj etmek mümkün. Tabi bunun için taşınabilir şarj ünitesini önceden doldurmayı unutmamak gerekiyor.

Philips DLP6603/97 taşınabilir şarj ünitesini buradan inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

Cevap bırakın