Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraAkıllı telefonlar için halka ışık: Kira

  Akıllı telefonlar için halka ışık: Kira

  kira

  Halka ışık, profesyonel fotoğrafçılıkta özellikle yakın çekim için ideal aksesuarlar arasında yer alır. Fotoğraf makinesini üzerine takılan halka ışıklar yakın mesafeden daha net fotoğraflar için tercih edilir ve makro gibi türler söz konusu olduğunda kullanılırlar. Peki halka ışık, akıllı telefonlarda kullanılsa nasıl olurdu? İşte bu soruya odaklanan portre fotoğrafçısı Julie Watai, Kira adını verdiği akıllı telefon uyumlu halka ışık modelini piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

  Ekran Resmi 2015-07-20 20.39.53

  Şimdilik prototip aşamasında olan Kira, üretimi için belli bir finansal desteğe ihtiyaç duyuyor ve bunun için de bağış toplama safhası devam ediyor. Karanlık ortamlarda daha net selfie’lerin çekilebilmesine olanak tanıyan Kira’nın geliştiricisi Watai, iPhone ile yaşadığı deneyimin fikrinin temelini oluşturduğunu ifade ediyor.

  kira

  iPhone’un karanlık ortamlarda selfie konusunda zayıf olduğunu ve bu yüzden hayal kırıklığına uğradığını belirtiyor. Ardından günlük fotoğraf çalışmalarında kullandığı yanıp sönen halkalardan ilham alarak Kira’yı projelendiriyor.

  Kira, güzel bir cilt etkisi ile beraber çok daha hoş selfie’lerin meydana gelmesini sağlıyor ve 2 adet AAA pil ile çalışıyor. Şimdilik kablolara ihtiyaç duysa da nihai tasarımında kablonun olmayacağı belirtiliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN