Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiAkıllı telefonda pil rekoru kırılmak üzere!

  Akıllı telefonda pil rekoru kırılmak üzere!

  gionee-marathon-m5-teaser-640x0Akıllı telefon pazarı, her geçen gün eklenen yeni modellerle birlikte adeta bir potpuriye dönüştü. Potansiyel tüketiciler için sayısız seçenek var, fiyat aralığı da bir diğer geniş yelpaze durumunda. Firmalar çeşitli yeniliklerle sundukları cihazlarla akıllı telefon satışlarını artırmayı hedeflerken bu konuda batarya kapasitesi önemli bir yer tutuyor.

  Son dönemde 2000-3000mAh aralığındaki bataryalara sahip akıllı telefonların bu aralığı aşmaya başladıklarını tanıklık edildi. Ancak bu kadarını da pek fazla kimse tahmin etmiyordu! 6030mAh kapasiteli bataryası ile yeni bir model duyuruldu.

  562660619302 Gionee Marathon M5 adlı akıllı telefon modeli, 6020mAh’lık bataryası ile oldukça çarpıcı. Çin menşeili üreticinin geliştirdiği akıllı telefon, adeta tabletlerin batarya kapasitesini çok daha küçük boyutlarda sunmayı başarıyor.

  Şirketin iddiasına göre ilgili cihaz 100 saatten fazla müzik dinleme, 16 saat video izleme ve 13 saat aralıksız oyun oynamaya olanak tanıyor. Tüm bunları da ‘güle güle harici bataryalar’ sloganı ile taçlandıran Gionee modelinin diğer özellikleri ise şöyle…

  5,5 inç ekrana sahip cihaz, 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama kapasitesine sahip. Ayrıca dört çekirdekli işlemcisi ve yazılım tarafında da Android işletim sistemi bulunuyor. Modelin 10 Haziran’da tanıtılması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN