Akıllı telefon tamamlayan cihazlar

0

Artık bilgisayardan çok telefon kullandığımızı söylemek mümkün. En azından, her şeyin telefonumuzdan erişilebilir olmasını diliyor, bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Şimdi olaya bir de tersinden bakalım ve telefonu merkeze koyduğumuzda, çevresini hangi cihazlarla donatacağımızı görelim.akıllı cihazlar

Mellow
Raflarda görebilmemiz için uzunca bir süre alan bu projenin meyvesi, yemek yapmaya olan yaklaşımınızı değiştirecek. Çalışmaya başlamadan önce akşam yemeğinizi içerisine koyun. Pişirmeye karar verene kadar onu serin tutar; bunu her yerde, hatta iş yerinde ya da eve geri dönerken yapabileceksiniz.

mellow

Pişirme alanını telefonunuzla kontrol edebilirsiniz, üstelik gerçek zamanlı da müdahale etmeniz mümkün. Sous vide adı verilen bu pişirme yöntemiyle, hava almayan poşete konan yiyecekler, tanktaki suyun belirli bir ısıya sabitlenmesiyle pişiriliyor. Böylece hem sağlığa zararsız hem de hassas bir pişirme sağlanabiliyor.

Nespresso Prodigio
Kahvesiz yapamayanlar ama kahve yapmaya erinenler için mükemmel bir haber. Kılınızı kıpırdatmadan (tamam, yine de biraz hareket etmeniz lâzım) kahve yapabilmek için Prodigio kullanın.

nespresso prodigio

Akıllı telefonunuza Bluetooth ile bağlanan Prodigio, uygulaması ile mümkün olan her şekilde kontrol edilebilir: Uzaktan demleme, sonradan demleme ve su ile kahve durumunu bildirme.

Philips Sonicare FlexCare Platinum Connected
Ağız sağlığınızı ciddiye alıyorsanız ve birilerinin sizi dişlerinizi fırçalamanız için uyarması gerekiyorsa, Philips’in bu upuzun adlı cihazı, size yardımcı olabilir.

philips flexcare

Bluetooth ile telefona bağlanan Sonicare, fırçalama sırasında fazla baskı uyguladığınızda, her noktaya temas etmediğinizde de sizi uyarır. Ayrıca, diş doktorunuzun belirlediği bölgelere yoğunlaşmanızı sağlamak için de ayarlanabilir. Daha sonra bu verileri diş doktorunuzla da paylaşabilirsiniz.

Sonos Play: 1
Çok odalı müzik sistemlerinin popüler olmasının bir sebebi var: Bu cihazları yönetmek inanılmaz kolay. Tek ihtiyacınız olan merkezî bir müzik kaynağı olması. Müzik için oluşturulan sisteme özel bağlantı kurduktan sonra, Spotify vs gibi popüler müzik hizmetlerine bağlanabilir, nerede olursanız olun cihaz üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz.

sonos play 1

Uygulamayla kontrol edilen ağ cihazları içerisinde de kontrol kabiliyeti açısından örnek bir ürün olan cihaz, ufak, her yere kolayca sığdırılabilir ve iyi bir ses çıkışına sahip. Hatta, isterseniz ev sinema sisteminizi bile bu cihazlarla oluşturabilirsiniz.

 

Poof Pea & Bean
Evcil hayvanınızla ilişkinizi bir sonraki boyuta taşımaya yardımcı olmak için tasarlanmış pek çok akıllı giysiden biri olan Poof; belki tüylü arkadaşınız ortalıktan kaybolduğunda onu bulmanız için bir GPS taşımıyor, fakat kitle kaynaklı çalışma yapısıyla, diğer Poof kullanıcılarının size bunu bildirebilmesini sağlıyor.

poof

Poof’un asıl amacı ise dostunuzun yeterince egzersiz yapıp uyku uyuduğundan emin olmanızı sağlamak.

POP Home Switch Starter Pack ve Harmony Hub
Control4 ve Creston gibi bilinen sistemleri kullanan ev sineması kurulumları, sisteminizi otomatikleştirmek istediğinizde pahalıya gelebilir. Bu da arada bir film gecesi yapanlar için uygun bir çözüm olmaz.

pop-home-switch-harmony-hub

Ambiyans sizin için önemliyse, kendi kuracağınız bir sistemle aradığınızı bulabilirsiniz. POP Home Switch Starter Pack ile Harmony Hub’ı birleştirmek, aydınlatma ve ev sinema sistemini kontrol etmenizi sağlar. Üstelik bunu telefon ya da tabletinizden yapabilirsiniz. Perdeleri kapatmak ise, maalesef size ya da misafirlerinize kalıyor.

Dyson 360 Eye
Bu robot süpürge, gerçek bir canavar: Yüksek emiş gücü ve en iyi temizleme yolunu hesaplamak için odanızı haritalandıran akıllı bir ‘göz’ sistemi bulunan 360 Eye, kendi hızında çalışmaya bırakılacak kadar akıllı.

dyson

Bununla birlikte, Dyson Link uygulaması zaman çizelgesi süreleri ve vakumu uzaktan kontrol etme şeklinde ek kontroller sağlar. Aynı zamanda yol, tamamlanan alan, süre, arıza teşhisi gibi ek bilgiler de sunar.

 

Cevap bırakın