Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelAkıllı telefon satışlarında son durum

  Akıllı telefon satışlarında son durum

  HTC_One_M9

  2015 yılının ilk üç ayı ile 2014 yılının ilk üç ayının kıyaslandığı, genel olarak ilgili dönemdeki satış rakamlarının paylaşıldığı bir rapor yayınlandı.

  2015’in ilk üç ayını kapsayan GFK araştırmasına göre dünyanın en fazla nüfusa sahip ülkesi konumunda yer alan Çin’de akıllı telefon satışları yüzde 14 oranında düşerken küresel düzeyde ise artış yaşandı.

  310 milyon adetlik satış gerçekleşirken, bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7’lik artış anlamına geliyor. Bu oran, tüm dünyanın ortalaması; peki bölgelere ayrıldığında göstergeler ne yönde? Asya Pasifik, Orta Doğu, Afrika ülkelerinde ve Türkiye’de ivme nasıl? İşte yanıtlar…

  samsung_galaxy_s6_edge_scene_002

  Gelişmekte olan ülkelerde artış gözlendi

  Rapora göre Afrika’da satışlar yüzde 17 arttı. Orta Doğu ve Afrika Bölgesi de yüzde 30’luk büyüme kaydetti. Orta ve Batı Avrupa pazarlarında ise düşüş yaşandı. Göstergelerin Türkiye ayağı ise önceki yıllara göre önemli farklılıklar içeriyor.

  Türkiye’de 10 milyon ünite akıllı telefon satıldı

  Türkiye, IDC tarafından paylaşılan rakamlara göre yıllık 10 milyon adetlik akıllı telefon satışının gerçekleştiği bir pazar durumunda. Ek olarak 2 milyon ünite de cep telefonu (akıllı telefon segmentasyonunun dışı) satışı gerçekleşiyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN