Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiAkıllı telefon pazarında son durum

  Akıllı telefon pazarında son durum

  Mobile_lifestyle_73

  Küresel akıllı telefon pazarında markaların satış adetlerinin genel satışlara oranı baz alınarak oluşturulan bir rapor yayınlandı. Counterpoint adlı araştırma şirketi tarafından sunulan analizde küresel akıllı telefon pazarında en çok satış gerçekleştiren, dolayısıyla en fazla paya sahip şirketler ortaya konuldu. Göstergeler 2015 yılının ikinci çeyreğini kapsıyor…

  Buna göre Güney Kore menşeili tüketici elektroniği şirketi Samsung’un, yüzde 21’lik pazar payı ile en çok satış gerçekleştiren şirket olduğu belirtildi. Samsung’un Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde yakaladığı satış başarısının yanı sıra orta/giriş seviye akıllı telefon satışlarının gördüğü ilgi gözler önüne serilmiş oldu.

  akilli-telefonlar

  Samsung’un takipçisi ise ABD menşeili Apple. Şirketin iPhone serisi modelleri ile elde ettiği pazar payı yüzde 14. Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus satışlarının bu verilere dahil olmadığını belirtelim. Buradan yola çıkıldığında sonraki çeyrek raporlarında Apple adına tablo daha farklı olabilir.

  Listenin üçünsü sırasında Çin’in en önemli teknoloji şirketleri arasında yer alan Huawei bulunuyor. Akıllı telefon pazarında en çok satış gerçekleştiren firmanın elde ettiği oran ise yüzde 9. Sadece kendi ülkesinde değil, dış pazarlarda da yoğun ilgi gördüğüne işaret eden bu oran, Huawei adına gelecek için çok daha fazlasına odaklanmayı tetikleyebilir gibi.

  Samsung, Apple ve Huawei’nin ardından akıllı telefon pazarında Xiaomi, LG, ZTE, Alcatel’in takipte olduğu görülüyor. Asus’un da ilgili dönemde 5 kata yakın seviyelerde artan satışları ile yakın zamanda üst sıraları iyiden iyiye zorlamasının beklendiğini de pazara ilişkin bir diğer anekdot durumunda.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN