Akıllı telefon alırken neden güvenilir bir satıcıyı tercih etmelisiniz?

0

Son dönemde hızla hayatımıza giren akıllı telefonların kullanım alanı genişledikçe hayatımızda daha çok yer edinmeye devam ediyor. Günümüz akıllı telefonları telefon görüşmesi yapma ve mesajlaşma gibi temel işlevlerinin yanı sıra yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekme, video çekme, oyun oynama, dizi ve film izleme, alışveriş yapma, yemek siparişi verme ve hatta sağlık bilgilerini takip etmeye kadar birçok konuda bize yardımcı oluyor ve hayatımızı kolaylaştırıyor.

Hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran bu cihazları satın alırken telefonun özelliklerinden fiyatına kadar dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunuyor. Bu nedenle birçok kişi akıllı telefon satın almadan önce kapsamlı bir araştırma yapmayı tercih ediyor. Örneğin birçok kullanıcı öncelikle fiyat/performans oranına bakarken bazıları fotoğraf çekmeyi sevdiğinden öncelikle kamera özelliklerine bakıyor. Bazı kullanıcılar ise alacakları akıllı telefonun uzun süre kullanabilecekleri bir model olmasına ya da ikinci el satarken değerini büyük oranda koruyacak cihazları tercih ediyor. Bazı kullanıcılar ise öncelikle diğer kullanıcıların yorumlarına bakıyor ya da internet üzerinden inceleme videolarını izliyor.

Akıllı telefon alırken donanım özellikleri, fiyat/performans gibi unsurların yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir başka önemli nokta daha var. Cihazın satın alındığı yer güvenilir bir satıcı mı? Son zamanlarda televizyonlarda, internet haber sitelerinde ve gazetelerde “telefon satın aldım içinden başka bir şey çıktı”, “aldığım telefon kapandı”, “aldığım telefon sahte çıktı” gibi akıllı telefon satın alanların başına gelen çeşitli hikayeler okuyor ya da izliyoruz. Bu nedenle akıllı telefonu güvenilir bir satıcıdan almak başta iç rahatlığı olmak üzere birçok avantajı beraberinde getiriyor.

Satın aldığınız cihazın garantisi var mı?

Akıllı telefon satın alırken öncelikle sormanız gereken sorulardan biri garanti durumu. Garantisi olmayan ya da yetkili servislerin sunduğu garanti şartlarını sunamayan bir ürün satın aldığınızda ürünle baş başa kalabiliyorsunuz. Kaçak yollarla getirilmiş ya da doğru bir şekilde ithal edilmemiş cihazlarda bu durumla çok sık karşılaşılabiliyor. Yetersiz sayıda servis noktası gibi nedenlerden dolayı karşınızda herhangi bir muhatap bulamıyor ya da tüm sorumluluk sizin üzerinize atılabiliyor. Güvenilir bir satıcıdan yalnızca akıllı telefon değil herhangi bir elektronik cihaz satın aldığınızda garanti konusunda daha az sıkıntı yaşarsınız. Hatırı sayılır bir para ödeyerek alacağınız bir cihazda dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri kısacası garanti şartları. Cihazınızı güvenilir bir satıcıdan aldığınızda ekstra garanti ve cihaz sigortası seçenekleriniz de olabiliyor.

Sahte ürünlere dikkat!

Kullanıcıların karşı karşıya kaldıkları bir diğer sorun ise sahte ya da kopya akıllı telefonlar. Çoğu zaman ne kutusundan ne de cihazın kendisinden dışarıdan bakıldığında iyice incelenmeden sahte ya da kopya olduğunu anlamanın oldukça zor olduğu sahte cihazlarla karşılaşılabiliyor. Bu tür ürünler genellikle internet siteleri ya da sosyal medya üzerinden satılıyor. Satın aldığınız ürünün gerçek olduğundan emin olmak için güvenilir bir satıcıdan almanızda büyük fayda bulunuyor. Almayı düşündüğünüz cihazın fiyatı gerçek olamayacak kadar düşükse uzak durmanızda fayda var. Bu yalnızca akıllı telefonlar için değil, her türlü ürün için geçerli bir durum.

Sonuç olarak binlerce lira para döküp satın aldığınız akıllı telefondan en iyi şekilde faydalanmak ve içinizin rahat olması için güvenilir bir satıcıyı tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Bütçenize en uygun akıllı telefon seçenekleri için yakınınızdaki MediaMarkt mağazasını ziyaret edebilir ya da web sitesini inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın