Akıllı saatlerin pili bitmeyecek! Samsung’dan yeni patent

0

Samsung, akıllı saatlerin en büyük sorunlarından biri olan pil süresine yeni bir çözüm üretiyor. Sızdırılan bilgilere göre Samsung, güneş panelli akıllı saat için çalışmalara başladı.

Samsung’dan güneş panelli akıllı saat

Birçok akıllı saat kullanıcısı cihazların pil sürelerinden şikayetçi. Her ne kadar bazı şirketler 20 güne varan kullanım süresi sunsa da bu kullanıcılar için halen yeterli değil.

24 ile 48 saat arasında pil ömrü sunan Samsung Galaxy Watch 4, birçok kişi tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Batarya sorununa çözüm arayan Güney Koreli üretici, geliştirdiği güneş paneliyle kullanıcılara uzun süre kullanım imkanı tanıyacak.

Alınan patentte yer alan bilgilere göre,  saat kasasının her iki tarafındaki kayışa da yerleştirilmiş iki güneş pili bulunacak. Samsung, ışık yolunu değiştirmek için kuantum noktalı bir polimer ve fotoelektrik dönüşüm gerçekleştirebilen güneş pili kullanacak.

Yeni teknolojinin Samsung Watch 5 modeline yetişip yetişmeyeceği henüz bilinmiyor. Ancak şirketin rakiplerinden önce bu teknolojiyi uygulaması halinde akıllı saat piyasasını domine edeceği tahmin ediliyor.

Cevap bırakın