Akıllı Saat ve Bileklik Satışlarında Artış Kaydedildi

0

IDC’nin yayınladığı son raporda 2020’nin üçüncü çeyreğinde giyilebilir cihaz satışlarının arttığı belirtildi. Tüm büyük üreticiler bir yıl öncesine göre daha çok akıllı saat ve bileklik sattı.

Araştırma şirketi IDC, 2020’nin üçüncü çeyreğinde giyilebilir elektronik cihaz pazarının durumunu gözler önüne seren yeni bir rapor yayınladı. Söz konusu zaman aralığında dünya genelinde yaklaşık olarak 125 milyon adet akıllı saat ve bileklik satıldı. Yani 2019’un aynı zaman dilimine göre yüzde 35’lik artış görülüyor.

Pazarın yüzde 33’lük bir kısmını elinde bulunduran Apple, liderliğini devam ettiriyor. Apple’ın hemen arkasında ise sırayla Xiaomi, Huawei ve Samsung geliyor.

Beşincilik, Fitbit ve BoAt tarafından paylaşılmış durumda. Her iki şirket de üçüncü çeyrekte 3,3 milyon adet giyilebilir cihaz satışı gerçekleştirdiler.

Artmaya devam edecek

Tüm büyük üreticiler bir yıl öncesine göre daha fazla akıllı saat ve bileklik satışı gerçekleştirdi. Çoğu cihazın fiyatının düşmesi, bu tarz ürünleri çok daha geniş bir kitle tarafından ulaşılabilir hale getirdi. Satışlardaki yükselmenin en önemli sebeplerin biri de bu fiyat azalması. Uzmanlara göre, gelecekte giyilebilir elektronik cihaz pazarı önemli ölçüde büyümeye devam etmesi öngörülüyor. İlk kez akıllı saat ve bileklik alacak yeni müşteriler ve eski cihazlarını yenisiyle değiştirecek mevcut kullanıcılar sektörün süreli canlı kalmasını sağlayacak.

Cevap bırakın