Akıllı Mutfak Aletleri

0

Mutfaklarda işlerimizi kolaylaştıracak akıllı mutfak aletleri ve sundukları pratikliğe ihtiyaç duyarız. Yazımda favorim haline gelen süper kahramanlar var.

Akıllı Mutfak Aletleri

Özellikle sonbahar ve kış aylarında evde vakit geçirmeyi sevdiğimden önceki yazılarımda da söz etmiştim. En çok da mutfakta…

Yoğun çalıştığım günlerde yemek işini dışarıda(n) çözüyorum ve genelde de yoğun çalışıyorum. Ama zaten mutfak sadece yemek pişirilen ve yenen bir yer değil, çoğumuz için bir çeşit sığınak gibi… Güne orada başlıyor ve orada bitiriyoruz. İşte bu yüzden mutfakta sadece tabak-çanak, çatal-bıçak olmamalı diye düşünüyorum. Hayatımızı kolaylaştıran ve Pratik hale getiren oyuncaklar da olmalı. Elbette mutfağı eğlenceli hale getirerek işleri kolaylaştıracak, teknolojik oyuncaklardan bahsediyorum.

 

Akıllı Mutfak Aletleri

Yorgun argın eve döndüğünüz akşamlarda, bazen basit bir salata yapmak bile gözünüzde büyür. Öte yandan ailenizin sağlıklı beslenmesini, pişirdiğiniz her şeyi bayıla bayıla yemesini de istersiniz. Muhtemelen ben gibi daha işten çıkmadan düşünmeye başlarsınız ne pişirsem diye. Eve dönerken trafikte bunalırsınız, eksikleri tamamlamak için girdiğiniz markette bunalırsınız. Evde emirlerinizi bekleyen (sebze soymaktan bulaşık yıkamaya kadar tüm evrelerde emrinize amade) akıllı yardımcılarınız olsa ve zaman size kalsa harika olmaz mı?

Hadi gelin lafı fazla uzatmadan, sabah kahvesiyle başlayalım.

 

MELITTA Machine Caffeo Passıone One Touch

Kahveye meraklıysanız Melitta markasını kahve ve filtre kağıtlarından tanırsınız. Ama firma aynı zamanda birbirinden iddialı otomatik kahve makineleri de imal ediyor. Bu gördüğünüz, Passione OT otomatik değil, tam otomatik bir kahve makinesi. Sizin işiniz sadece ilgili haznelere çekirdek kahveyi, suyu ve sütü doldurmak. Sonra tek bir tuşa basarak ister espresso, cafe creme, cappuccino ya da latte macchiato yapın, isterseniz program tuşlarını kullanarak ristretto, lungo, americano, espresso macchiato, cafe latte, cafe au lait. Üstelik aynı anda 2 fincan birden. Merak etmeyin, temizlemesi de çok kolay.

 

TEFAL Gourmet Minute Zaman Ayarlı Tost Makinesi

Tost yapmak basit gibi görünür ama sıradan bir tost makinesinde başını beklemeniz gerekir. Oysa işe/okula yetişme telaşı içinde 1 dakika bile çok değerli. İşte Tefal’in zaman ayarlı tost makinesi sizi bu dertten kurtaracak. Dilediğiniz gibi hazırladığınız tostları ya da isterseniz sadece ekmek dilimlerini arasına koyun, kapağını kapatın, istediğiniz ısı derecesini ve pişirme süresini seçin, sonra siz başka işlerinizle ilgilenin. Hatta isterseniz akşam yemeğini de Gourmet pişirebilir. Üst kapağı arkaya tamamen açarak tam teşekküllü bir ızgaraya dönüştürebilirsiniz. Üstelik paslanmaz çelik dış yüzeyi ve makinede yıkanabilen döküm plakaları sayesinde temizliğini de dert etmezsiniz.

 

KENWOOD KVL8320S KW Mutfak Şefi

Mutfağımın şefi benim. Ama becerikli, ağzı var dili yok bir yardımcıya da hayır demem doğrusu. Kenwood KVL8320S ile çırpma, yoğurma, karıştırma, doğrama gibi angaryalardan tamamen kurtulabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak alacağınız diğer aparatlarla şefinizi daha da zenginleştirebilirsiniz. 1700W gücünde bir motoru olmasına rağmen çok sessiz çalışıyor. Ama benim en sevdiğim tarafı 7 litreye yakın hacimdeki karıştırma kabı oldu. Öyle büyük ki içini görebilmeniz için ışık bile koymuşlar ?

 

FAKIR GUVECH Çok Programlı Pişirici

Çok programlı ve marifetli Fakir Guvech, 20 otomatik pişirme programıyla çorbadan tandıra, pizzadan ekmeğe, 30 çeşit yemek pişirebiliyor. İsterseniz pişirmenin başlamasını 24 saate kadar erteleyip, tam istediğiniz saatte hazır olacak şekilde programlayabiliyorsunuz. Guvech pişirdiği yemeği 24 saate kadar sıcak tutabiliyor.

 

Mutfaklarda işlerimizi kolaylaştıracak akıllı mutfak aletleri
Mutfaklarda işlerimizi kolaylaştıracak akıllı mutfak aletleri

SIEMENS SN278I16TT İnox Bulaşık Makinesi

Tek seferde 13 kişilik bulaşığı hem de 3 kat daha hızlı yıkayabilen 3 sepetli Siemens SN278I16TT, A+++ enerji sınıfı ile son derece tasarruflu. Deterjan ve parlatıcıyı bir sefer koyuyorsunuz, her yıkamada ne kadar kullanacağına kendi karar veriyor. Merak etmeyin, bitmek üzere olduklarında akıllı makineniz sizi uyarıyor. Kullanımı son derece kolay ve Home Connect teknolojisi sayesinde evde olmasanız bile makinenizi çalıştırabilirsiniz. Bu teknoloji aynı zamanda Uzaktan Hata Tespiti uygulamasıyla makinenin sorunlarını servise iletiyor.

 

BOSCH PKM875DV1D Elektrikli Ankastre Ocak

İlk bakışta tüm dikkatleri üzerine çeken bir tasarımı var. Gayet pratik bir arayüzü olan kontrol panelinin ışığı ocakla işiniz bittiğinde sönüyor ve tezgah nefis bir estetik görünüme kavuşuyor bir anda. Siz 5 sıcaklık seviyesinden birini seçiyorsunuz, PerfectFry sensörü gereken en uygun sıcaklığı otomatik olarak kontrol ediyor. Ve size zaman tasarrufu sağlayacak bir başka üstün özelliği de kaynama süresini 20% kısaltan PowerBoost teknolojisi. Hala karar veremediyseniz, kolay temizlenebilen cam seramik yüzeyi seçiminizi kolaylaştırabilir.

 

SIEMENS KG56NLB30N Buzdolabı

Hepimiz artık dondurucuyu daha çok kullanıyoruz ve altta olması büyük avantaj. Siemens KG56NLB30N’nin iç hacmi 559 litre ve no frost. Hassas yiyeceklerinizi HyperFresh Plus tazelik sistemine sahip çekmecesinde çok daha uzun süre taze saklayabilirsiniz. İhtiyacınız olmadığında bu çekmeceyi çıkarabilirsiniz. Böylece dolabın iç hacmi daha da artar.

Teknolojinin sonu yok. Mutfağı böyle becerikli aletlerle donatınca insan istiyor ki bunlar biz yokken de çalışsın. Ev ısınsın, perdeler kapansın, ışıklar yansın, yemekler pişsin… O zaman sizi akıllı ev uygulamalarıyla ilgili yazımı da okumaya davet ediyorum.

 

Akıllı Ev Uygulamaları ile Hayatınıza Konfor Katın

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Cevap bırakın