Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerGüvenlikEvinizin güvenliği için ideal kamera tavsiyeleri

  Evinizin güvenliği için ideal kamera tavsiyeleri

  Akıllı güvenlik kameraları, evinizi ve çevresini 7/24 gözleyerek olası riskler konusunda sizi bilgilendiren cihazlar. Hırsızlık başta olmak üzere pek çok tehditleri size uyarı göndererek bildiren ve tüm olayları kaydeden bu akıllı cihazlar, bugün güvenlik için olmazsa olmaz çözümler haline gelmiş durumda. Akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar üzerinden her yerden evinizin güvenlik durumunu takip etme imkânı sunan akıllı güvenlik kameraları, içerdikleri sensörler sayesinde evinizde beklenmeyen bir hareket olduğunda harekete geçiyor ve bu vakaları kaydederek, size anında bildirim ve görüntü gönderiyor.

  Kameralı kapı zili veya akıllı güvenlik kamerası

  Evinizde bir güvenlik ihlâli meydana geldiğinde bu durumu kanıtlamanız için veri sağlayan akıllı güvenlik kameraları, evinizdeki yaşlılar, bakıma muhtaç kişiler ya da çocukların takibi için kullanılabiliyor. Ayrıca gelen bir kargo görevlisini kapıyı açmadan karşılamak gibi kolaylıklar da bu kameralar sayesinde mümkün oluyor. Piyasada, kameralı kapı zili, ev içi güvenlik kamerası ya da hem dış hem de iç kamerası bulunan modeller olmak üzere farklı çözümler var. Bu ürünler, Apple HomeKit, Google Assistant ve Amazon Alexa destekli. Dolayısıyla sesle kontrol edilebiliyor. Bu yazıda MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim dört farklı güvenlik çözümünü inceledim ve size satın alma tercihinizde yardımcı olmaya çalıştım.

  akıllı güvenlik

  EZVIZ CS-DB2 Akıllı Kapı Zili ve Güvenlik Kamerası

  Akıllı kapı zili formatındaki EZVIZ firmasının CS-DB2 model ürünü, güvenlik kamerası özelliklerini de bünyesinde barındıran pratik bir çözüm. Bu ürün, kapınızın önüne monte edeceğiniz bir kameralı kapı zili ile evinizin içinde yer alan ve Wi-Fi ağınıza bağlanan iç üniteden oluşuyor. Akıllı telefonunuzdan uzaktan kontrol ve takip imkânı sunan bu ürün, 7/24 2K video kaydediyor ve 5 metrelik kızılötesi gece görüşü, geniş görüş açısı ve hareket algılama teknolojileriyle çok iyi sonuç veriyor. Gelenlerle kapıyı açmadan uzaktan konuşma imkânı sunan EZVIZ CS-DB2 akıllı kapı zili, ses değiştirme özelliğine sahip. Böylelikle güvenliğiniz için kapınıza gelenlerle farklı ses tonları kullanarak konuşabiliyor ve kimliğinizi gizli tutabiliyorsunuz. EZVIZ mobil uygulamasıyla yönetilen bu ürün, ayrıca satın alacağınız microSD karta ve ücretli abone olabileceğiniz EZVIZ CloudPlay adlı bulut servisine kayıt yapabiliyor.

  akıllı güvenlik

  TP-LINK Tapo C400S2 Dış Mekân Güvenlik Kamerası

  Evinizin güvenliği için bir başka çözüm TP-LINK firmasının Tapo C400S2 model akıllı kablosuz güvenlik kamerası sistemi. Bir iç ünite ile 1080p Full HD görüntü kaydeden iki kameradan oluşan bu set, akıllı yapay zekâlı algılama teknolojisine sahip. İnsan, evcil hayvan ile arabaları algılayan ve gerektiğinde size bildiren sistem, belirlenen aktif bölge içine istenmeyen misafir girdiğinde caydırıcı şekilde alarm çalabiliyor. İç ünite sayesinde kapıya gelenlerle dışarı çıkmadan konuşma imkânı veren TP-LINK Tapo C400S2 güvenlik sistemi, görüntüleri iç üniteye takılan ayrıca satın alacağınız MicroSD karta veya ücretli abone olabileceğiniz Tapo Care adlı bulut depolama servisine kaydediyor. 180 gün pil ömrü olan ve evinizdeki Wi-Fi ağına kablosuz bağlanarak çalışan kameralar, ayrıca bir kablolama gerektirmediği için kolayca kurulabiliyor. Ancak kameraları dış alanlara monte etmek için matkap kullanmanız gerekiyor.

  akıllı güvenlik

  XIAOMI C300 İç Mekân Güvenlik Kamerası

  Sevdiklerinizin güvenliği için iç mekân güvenlik çözümü olarak XIAOMI C300’ü tercih edebilirsiniz. Bu kamera ev içinde yaşlılar, bakıma muhtaç kişiler, çocuklar ya da evcil hayvanlarınızın durumunu her yerden takip etme ve beklenmeyen olaylarda bildirim alma imkânı sunuyor. 360° yatay ve 108° dikey görüntüleme açısına sahip olan, çift eksenli dönebilen, eğilebilen, zum yapabilen motora sahip olan bu akıllı kamera, bulunduğu alandaki neredeyse tüm olaylara hâkim olmanızı sağlıyor. Yapay zekâ algılama teknolojisi kullanan ve 2K çözünürlüğünde görüntü aktaran bu kamera, F1.4 geniş diyafram açıklığına sahip lensiyle düşük ışıklarda bile iyi sonuçlar veriyor. Telefonunuza yükleyeceğiniz Mi Home/Xiaomi Home uygulamasıyla evinizdekilerle dilediğiniz zaman iletişim kurarak konuşabiliyor ve bilgi alabiliyorsunuz. Bu kamera görüntüleri, Micro SD karta, NAS cihazlarına ve bulut servislerine kaydedebiliyor.

  akıllı güvenlik

  ANKER Eufy Security İç Mekân Güvenlik Kamerası

  İç mekân güvenliği için ANKER firmasının Eufy Security model kamerası da tercih edilebilir. Her olayı 2K çözünürlüğe varan netlikte (HomeKit kullanırken 1080P) kaydeden ve böylece evinizin içinde tam olarak neler olup bittiğini görme fırsatı veren bu akıllı güvenlik kamerası, sahip olduğu yapay zekâ teknolojisiyle bir hareket algıladığında kayda giriyor ve mekânda insan ya da hayvan olup olmadığını tespit edebiliyor. Tespit edilen nesneyi gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor. Anında size bildirim gönderiyor. Konulduğu alanı 360° yatay, 96° dikey görme imkânı veren ANKER Eufy Security, gerektiğinde telefonunuzdaki uygulama üzerinden evdekilerle konuşabilmenizi sağlıyor. Aşırı gürültü algılama teknolojisine sahip olan bu ürün, bebek ağlaması gibi durumlarda sizi hemen bilgilendiriyor. Elde ettiği görüntüleri ayrıca satın alacağınız MicroSD karta ve ücretli abone olabileceğiniz bulut servisine kaydedebiliyor.

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim güvenlik kamerası modelleri bu kadar. Tabii ki daha fazla seçenek raflarda mevcut. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm güvenlik kamerası modelleri için buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  ‘İlle de iPhone olsun’ diyenlere dört tavsiye

  Tatili eğlenceli hale getirecek drone modelleri

  Çocuklara tatilde eşlik edecek tablet bilgisayar önerileri

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN