Akıllı görev yönetim uygulaması: Microsoft To-Do

0

Eğer yoğun toplantılarla dolu bir iş hayatınız ve hareketli bir sosyal yaşantınız varsa gününüzü programlamak ve unutmadan bu programa sadık kalmak oldukça zordur. Zoru kolay yapmak için  iş ve özel yaşantınızla ilgili günlük planınızı bir program ile yönetmek fayda sağlayacaktır.

Gününüzü Kolayca Planlayın

Gün içerisinde yapılacak tüm işlerinizi kolayca organize etmenizi sağlayan Microsoft To-Do aslında tüm planlamanızı sağlayan oldukça basit ve akıllı bir yapılacaklar listesidir. Kullandığınız takdirde iş üretkenliğinizi artırır ve zaman yönetiminizi daha kolay hale getirir. To-Do’yu iş, ev veya okul için rahatlıkla kullanabilirsiniz. To-Do’yu kullanarak iş planınızı veya özel randevularınızı hızlıca not almak yaptıklarınızın üzerini çizerek veya silerek kaldırmak oldukça kolaydır.

To-Do’nun size akıllı önerileriyle yapmanız gereken işlerinizi daha rahat unutmadan tamamlayabilirsiniz. Office 365 ile de entegre olabilen  akıllı yapısıyla bütün görevleri sizin için basitleştirerek kolayca yönetmenize izin verir.

Telefonunuz ve Bilgisayarınız Arasında Senkronize Olarak Çalışır

Evde bilgisayarınızın başında olmasanız bile telefonunuz ve bilgisayarınız arasında senkronize olarak çalışabilen To-Do ile işlerinizi mobil olarak internete bağlı olduğunuz dünyanın her yerden yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece yapılacak işi belirlemek, düzenlemek ve planlamaktır. Çok önemli bulduğunuz hassas dereceli işleriniz için anımsatıcı ve son tarih ekleyebilirsiniz, Böylece atlama ve unutma olmadan işinizi gönül rahatlığıyla halledebilirsiniz.

Aynı Zamanda Not Alabileceğiniz Bir Uygulama

Gün içerisinde bir not almanız gerektiğinde To-Do’yu not alabileceğiniz bir uygulama olarak da kullanabilirsiniz. Her bir göreviniz için farklı renkler tanımlayarak renklere farklı anlamlar yükleyip algıda seçicilik ile sadece rengine bakarak içeriğini bile görmeden yapılacak işin önem seviyesini görebilirsiniz.

Sabah uyandığınızda üretkenliğinizi çok daha iyi planlayabileceğiniz bir uygulamanın elinizin altında olduğunu bilmek gün içinde odaklanacağınız konulara daha iyi konsantre olmanıza yardımcı olacaktır. Gününüzü çok daha kolay yönetebileceğiniz gibi daha planlı bir hayata da geçiş yapmış olursunuz.

Tüm İşlerinizi Tek Bir Yerden Yönetin  

To-Do’ya iPhone, Android telefon, Windows 10 cihazlar ve web platformlarından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fakat hemen söyleyelim bu uygulamayı kullanabilmeniz için bir Microsoft hesabına sahip olmanız gerekiyor. Eğer yoksa da hemen bir Microsoft hesabını edinmeniz gerekecek.

Gününüzü Planlamaya Başlayın

To-Do, uygulamasını kullanmaya başladığınız andan itibaren gününüzü planlamaya başlayabilirsiniz. My Day listeniz güne başladığınız her sabah boş bir sayfa olarak görünür ve o günün planını çok organize biçimde yapabilirsiniz. Uygulamada önemli olanlarla ilgili fikir almak için Akıllı Öneriler’i kullanabilirsiniz. Uygulama içerisinde Ampul simgesine tıkladığınızda bir gün öncesi yapılacak işler, zamanı gelen/gelecek işler ve diğer kullanım avantajı sağlayan konular ile ilgili öneriler alabilirsiniz. Gün içerinde yapmayı planladığınız tüm görevleri My Day başlığı altında kayıt edebilirsiniz.

Microsoft Office İle Entegre Çalışan Bir Yapı

To-Do uygulamasının Office 365 üzerinde geliştirilmesi ile yakın zamanda daha verimli ve entegre olarak kullanılabilecek, Outlook entegrasyonu vasıtasıyla da Outlook üzerindeki işlerinizi internet bağlantınız olan her yerden görebileceksiniz. Tüm bu işlemler sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan otomatik bir biçimde To-Do ile senkronize edilerek kullandığınız diğer cihazlardan erişebilecek ve yönetebilecek durumda olacak.  To-Do uygulaması oldukça da güvenli Çünkü programı kullanırken verileriniz şifrelenerek gidiyor.

Özetlersek, programın gününü aktif bir şekilde planlamak isteyen özellikle bilişim profesyonelleri ve gün içerisinde yoğun iş trafiği yaşayan kişiler için kullanımı kolay ve sevecekleri bir uygulama olduğunu söyleyebilirim. Uygulamayı kullanmaya başlayıp özelliklerini biraz çözdükten sonra çok daha severek ve rahat kullanacaksınız.

To-Do hakkında daha fazla bilgi almak için: http://todo.microsoft.com

Cevap bırakın