Mutfakta size zaman kazandıracak akıllı fırın önerileri

0

Kullandığımız tüm cihazlar teknolojinin desteğiyle giderek daha akıllı hale geliyor. Bundan hiç kuşkusuz mutfaktaki en büyük yardımcılarımızdan biri olan fırınlar da nasibini alıyor. Pişirilecek, buğulanacak ya da ızgara yapılacak gıdaya göre programlanabilen, zaman ayarlı ve önceki nesle göre daha akıllı hale gelen bu cihazlar bize sevdiklerimize ayırabileceğimiz daha fazla zaman kazandırıyor. Bu hafta MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan ve size mutfakta zaman kazandıracak akıllı fırın seçenekleri öneriyorum.

akıllı fırın

ELECTROLUX EMS21400S Mikrodalga Fırın

ELECTROLUX’ün EMS21400S model mikrodalga fırını mutfakta size zaman kazandıracak ilk seçeneklerden biri. 11 güç seviyesiyle, farklı yemek pişirme, ısıtma, donmuş gıdaları çözdürme ve ızgara gibi ihtiyaçlarınız için size yardımcı oluyor. ELECTROLUX EMS21400S model mikrodalga fırında, ihtiyaç duyduğunuzda kullanmanız için buhar fonksiyonu da mevcut. 18.5 litre pişirme haznesi ve cam döner tablası bulunan ürün, maksimum 800 Watt güç tüketiyor Ürünün ızgara fonksiyonundaki enerji sarfiyatı ise 1000 Watt’a kadar çıkabiliyor. Programlanabilir sesli alarm, elektronik saat ve zamanlayıcı fonksiyonu da bulunan ürünün iç tasarımı seramik malzemeden yapıldığı için, temizlik yaparken de kullanıcısına kolaylık sağlıyor.

akıllı fırın

SAMSUNG (+) MG23F301TCR/TR Mikrodalga

Önereceğim ikinci seçenek olan SAMSUNG’un bu akıllı ürünü, mikrodalga fırın fonksiyonunda 800 Watt, ızgara fonksiyonunda ise 1100 Watt güç tüketiyor. 6 farklı programa sahip olan üründe, pişirme ve ızgaranın yanı sıra, buz çözme ve buhar fonksiyonu da mevcut. Eko modu ile kullanılmadığı anlarda enerji tüketimini en aza indiren ürün, koku giderme programı ve çocuk kilidi fonksiyonuna sahip. Döner tablası sayesinde gıdaların her tarafının eşit şekilde pişirilmesini sağlayan ürünün çizilmeyen seramik malzemeden yapılan iç yüzeyi ise, temizlik sırasında büyük kolaylık sağlıyor. Samsung mikrodalga fırında önceden programlanmış çok sayıda yöresel tarif ayarı mevcut. Bu sayede tek bir düğmeye dokunarak geleneksel ev yemeği tadında sonuçlar elde etmeniz mümkün.

akıllı fırın

HOTPOINT (+) MWHA 2012 MB0 Mikrodalga Fırın

HOTPOINT’in bu mikrodalga fırını, 6 farklı güç seviyesiyle yemek pişirmek, ısıtmak, ızgara yapmak ve buz çözdürmek gibi farklı amaçlar için kullanıcısının hayatını kolaylaştırıyor. Ayrıca buhar fonksiyonu da bulunan bu fırın, 20 lt iç hacmine sahip. Maksimum 700 Watt güç tüketen HOTPOINT’in bu mikrodalga fırını, kontrol paneli sayesinde pişirilmek ya da ısıtılmak istenen gıdanın özelliğine göre kolayca yönetilebiliyor.

akıllı fırın

VESTEL MD 20 DG 20 Litre Mikrodalga Fırın Gri

Önereceğim son ürün ise VESTEL’in MD 20 DG model programlanabilir mikrodalga fırını. Tamamen dijital kontrol sistemine sahip olan bu fırın, pişirilecek ya da ısıtılacak yemeğin durumuna göre, kolay yönetilebilir bir panele sahip. Pişirmenin yanında ızgara ve buz çözme fonksiyonu da bulunan fırın, yemek piştiğinde sesli olarak kullanıcısını uyarıyor. Döner tablası sayesinde yemeğin her noktasını eşit şekilde pişiren VESTEL MD 20 DG model programlanabilir mikrodalga fırın, pişirmede maksimum 700 Watt, ızgarada ise 1000 Watt güç tüketiyor. Fırında ayrıca çocuk güvenliği için emniyet sistemi de mevcut.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size, mutfakta size zaman kazandıracak akıllı fırın önerileri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm fırın seçeneklerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Cevap bırakın