Akıllı evcil hayvan yatağı Petrics ile tanışın

0

Petrics’in akıllı yatağı, sevimli dostlarının sağlığını yakından takip etmek isteyen evcil hayvan sahiplerini hedefliyor.

IoT teknolojilerinin şimdiye kadar hayvan merkezli çok sayıda teknolojiye ilham kaynağı olduğuna şüphe yok. İşte bu noktadaki son örneklerden biri de Petrics adlı akıllı hayvan yatağı.

Son derece konforlu bir tasarıma sahip olduğunu düşündüren akıllı yatak, bir mobil uygulama ile görülecek şekilde, üzerinde dinlenen evcil hayvanın sağlık verilerinin sensörler aracılığıyla toplanmasını esas alıyor. Nest, Amazon Echo ve Google Home gibi dijital sesli asistanlarla entegre olabilen teknolojik yatağın önümüzdeki günlerde başlayacak olan yılın en önemli teknoloji fuarlarından CES 2018’de lanse edileceği kaydediliyor. Fiyatının 100-300 dolar aralığında olacağı da aktarılan bilgiler arasında.

Hayvanların genel sağlık durumunun yakın takibi ve özellikle kilo durumlarının görülmesi için geliştirilen Petrics, oda ısısıyla ilgili fonksiyonlara da sahip. İnsanların yaşadıkları ortamlardaki ısının, hayvanlar için fazla olabileceğinin altı çizilerek bu özelliğin önemine vurgu yapılıyor. Ayrıca ürünün farklı hayvan boyutları için 3 farklı versiyonda sunulacağı belirtiliyor.

Öte yandan Petrics CEO’su Ed Hall ürünle ilgili açıklamasında ilginç bilgiler de paylaşıyor; günümüzde evcil kedi ve köpeklerin yüzde 53’ünün obez olduğunu belirtilen Hall, bu noktada evcil hayvan sahiplerinin diyet kontrolü, vb. konularında yapabileceği çok şey var diyor.

Cevap bırakın