Akıllı Ev Aletlerine Örnekler

      Nesnelerin interneti kapsamında daha önce kesinlikle akıllı olarak değerlendirilemeyecek şeyler günümüzde başta internet bağlantısı olmak üzere, kullanıcısı ile adeta konuşacak duruma geldi. Evde kullanılan akıllı cihazlar artık bir yaşam tarzı haline gelmeye başladı. Son yıllarda; termostatlardan ampüllere, su ısıtıcılarından kapı kilitlerine ve daha sayamadığım, gün geçtikçe de artan bir çok ev aleti de akıllanmaya başladı. Bu haftaki ” Akıllı Ev Aletlerine Örnekler ” konulu yazımda, evde kullanılan akıllı aletlere örnekler vererek, ilgili cihazları ayrıntılı olarak inceleyeceğim.

NESPRESSO C85 Expert Milk Off Kahve Makinesi

 

      Nespresso makinesi 19 bar yüksek basınç ile çalışan patentli Nespresso akış sistemiyle donatılmış durumda. Makineler her bir kahvenin kıvamını veren bütün aromaların hissedilmesini garantiliyor ve benzersiz yoğunluktaki dolgun köpük yaratıyor.

      Tüm Nespresso kahve makineleri Nespresso kahve kapsülleri ile çalışıyor ve  makinenizin kapsül kolunu açarak kapsülü yerleştirip istediğiniz fincan boyuna basabiliyorsunuz. Saniyeler içerisinde benzersiz, Espresso (40 ml), Lungo (110 ml), Cappuccino (110 ml), Latte Macchiato (140 ml) veya Creamy Latte hazırlayabiliyorsunuz. Nespresso kapsülleri sonsuz kez geri dönüştürülebilen bir malzeme olan alüminyumdan üretiliyor.

IROBOT Roomba 966 Robot Süpürge

      Roomba 966, günlük toz ve kirlerden kurtulmanıza yardımcı oluyor. Görsel lokalizasyon ve AeroForce üç aşamalı temizleme sistemi ile hassas iAdapt 2.0 navigasyon, 185 m²’ye kadar mükemmel temizlik sağlıyor. iRobot Home mobil uygulaması (Android ve iOS) ile Roomba 966’yı istediğiniz zaman ve yerden kontrol edebiliyorsunuz.

      Üç aşamalı AeroForce temizlik sistemi, kablolara dolaşma engelleme,  kirlerin akustik ve optik olarak tespiti, temizlik için zamanlama fonksiyonu, dolu hazne göstergesi, temizlik sırasında şarj edilebilme, Li-Ion batarya gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor. Robotun altındaki sensörler, cihazın altındaki boş alanları tanımlayıp merdiven gibi yerlerden düşme olasılığını tamamen ortadan kaldırıyor.

PHILIPS GC9640/60 Buhar Kazanlı Ütü

 

      Akıllı Ütü Elite, Philips’in en iyi ve etkili buhar kazanlı ütüsü olarak öne çıkıyor. Akıllı çip teknolojisi ile  kottan ipek kumaşlara tüm giysileri sıcaklık ayarı yapmadan ütüleyebiliyorsunuz. Ütülenebilir tüm giysilerde yanmama garantisi veriyor.

      Güçlü ve sürekli buharı ile en zorlu kırışıklıklarla bile baş edilip, kalın kumaşlar hızlı ve kolayca ütüleniyor. Gerektiğinde dikey ütüleme ile birlikte inatçı kırışıklıklar için ideal ekstra buhar püskürtme özelliği barındırıyor.

      Yenilikçi OptimalTEMP teknolojisi, ütülenebilir kumaşlar üzerinde yanık oluşturmamayı garanti ediyor. Ütüleme sırasında sağladığı güvencenin yanı sıra, sıcak ütü tabanını herhangi bir hasara neden olmaksızın doğrudan pamuklu ütü masasının üzerine bırakabiliyorsunuz. Ütüyü sürekli kaldırıp indirmeniz gerekmediği için de bileğiniz rahat ediyor.

KORKMAZ A365 400 W Smart Elektrikli Cezve

 

     Kormaz akıllı cezve, 400 Watt gücü, 18/10 Cr-Ni paslanmaz çelik gövdesi, 360˚ dönebilen portatif alt besleme ünitesi ile 4 fincana kadar bol köpüklü kahve yapma imkanı sunuyor. Akıllı cezve, şık ve paslanmaz çelik gövdesi ile ergonomik kulpu sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

      Akıllı Korkmaz cezvede paslanmaz çelikten  400 Watt gücünde gizli rezistans bulunuyor. Cihaz aynı zamanda su kalmadığında çalışmayı kesen bir sistem barındırıyor.

PHILIPS Hue Renkli Akıllı Ampul

 

      16 milyon renge sahip Philips Hue akıllı ampul evinize yeni bir kişilik kazandırıyor. Çalışmak, oyun oynamak veya rahatlamak için günün her saatinde veya havaya girmek için sıcak-soğuk beyaz ışığın 50.000 tonunu kullanıyor. Hue Sync uygulaması sayesinde eğlence anlayışınızı üst seviyelere taşıyabiliyorsunuz. Etrafınızı Philips Hue ışıklarla donatarak; film, müzik veya oyunlardan daha fazla zevk alıyorsunuz.

      Philips Hue uygulaması ile evde olmasanız bile evdeki ışığı kontrol edebiliyorsunuz. Evinizin her zaman istediğiniz şekilde aydınlatıldığından emin olmak için uygulamayı kullanmanız yeterli oluyor.

      Twitter takip için @salihertugrul Instagram takip için Teknokafe

Cevap bırakın