Yeni yıla formda girmenize yardımcı olacak akıllı bileklik önerileri

0

Sağlıklı bir yaşam için aktivitelerimizi raporlamak ve ona göre kendimize çekidüzen vermemiz şart. Günlük olarak attığımız adım sayısı, nabız, harcadığımız kalori, stres seviyesi, uyku kalitesi ve kanımızdaki oksijen değeri gibi temel verileri kaydetmek için akıllı bileklik sahibi olmak yeterli. Akıllı bileklikler, uygun fiyat seviyesinde ürünler olmaları nedeniyle, her zaman cazip bir elektronik oyuncak.

Tüm sağlık verileri akıllı telefonumuzda

Akıllı bileklikler, akıllı telefonumuzla eşleştiriliyor ve yükleyeceğimiz mobil uygulaması içerisinde bize tüm verileri sunuyor. Bu veriler sayesinde geçmişe dönük aktivitelerimizi kontrol edebiliyoruz. Örneğin son bir hafta içinde günlük attığımız adım ortalaması, yine hafta içinde ortalama uyku süresi gibi verilere bakarak, bu oranlar düşükse, gelecekte dikkat etmemiz gerektiğini anlayabiliyoruz.

Her platformda sorunsuz çalışıyorlar

Kullandığımız akıllı telefonun marka ve modeli ne olursa olsun, iOS ve Android uygulama seneçekleri bulunduğundan akıllı bileklikler her cihazda sorunsuz çalışıyor. Bu yazıda MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim dört farklı akıllı bileklik modeli öneriyor ve yeni yıla formda girmenize katkı sağlamak istiyorum. Hazırsanız, gelin hemen başlayalım:

Amazfit Band 5 Akıllı Bileklik

Amazfit Band 5 Akıllı Bileklik

50 metreye kadar su geçirmez olan ve yüzme dahil 11 farklı spor modunu destekleyen Amazfit firmasının Band 5 adlı akıllı bilekliği, sağlık takibi için size eşlik etmeye aday bir ürün. Kandaki oksijen değeri, kalp ritmi, stres seviyesi, uyku kalitesi ölçümü yapabilen Amazfit Band 5, ayrıca kadınlar için özel günlerinin takibi için de yardımcı oluyor.

Şarj ömrüyle çok iddialı

25 güne kadar şarj ömrüyle iddialı olan bu ürün, Kişisel Aktiviye Zekâsı (PAI) adlı bir değerlemeyle de fiziksel aktivite takibinizi kolaylaştırıyor. Amazfit Band 5, Amazon’un akıllı asistanı Alexa desteği de içeriyor.

Oppo Band Akıllı Bileklik

Oppo Band Akıllı Bileklik

Gerçek zamanlı kandaki oksijen değeri ve kalp atışı ölçme özelliğiyle dikkat çeken Oppo firmasının Band 5 adlı akıllı bilekliği, 12 farklı egzersiz modunu destekleyor. 50 metreye kadar su geçirmez olan bu ürün, yüzerken bile kullanıcısına eşlik edebiliyor.

Gelen çağrıları bilekten görün

12 güne kadar pil ömrü bulunan ürünle, telefonunuza gelen çağrı ve bildirimleri görebilir ve yönetebilirsiniz. Oppo Band 5, Yağ Yakma Koşusu modu ile kilo vermek isteyenlere de kılavuzluk yapıyor. Cihaz, koşu sırasında daha sağlıklı kilo verebilmesi için kullanıcısını bilgilendirerek destek oluyor.

Realme Band Akıllı Bileklik

Realme Band Akıllı Bileklik

Formda kalmanıza yardımcı olacak bir başka alternatif ürün ise Realme Band adlı bu akıllı bileklik. Yürüyüş, koşu, yoga ve gibi 9 farklı spor modunu destekleyen bu dijital oyuncak, tüm aktivitelerinizi kaydediyor. Attığınız adım sayısı, kat ettiğiniz mesafe, nabız, uyku kalitesi gibi verileri raporlayan Realme Band akıllı bileklik, IP68 sertifikasına sahip.

Doğrudan USB ile şarj imkânı

Dolayısıyla, kire, toza, kuma ve su sıçramalarına karşı dayanıklı. 10 güne kadar şarj ömrü bulunan Realme Band akıllı bileklik, kordonunun altına gizlenmiş olan USB-A bağlantı noktası sayesinde USB çıkış verebilen herhangi bir kaynaktan şarj edilebiliyor.

Samsung Galaxy Fit2 Scarlet Akıllı Bileklik

Samsung Galaxy Fit2 Akıllı Bileklik

Gün boyu size eşlik etmeye aday olan Samsung Galaxy Fit2 akıllı bileklik, gün içindeki aktivitelerinizi kaydediyor ve sağlığınızla ilgili ipuçları elde edebilmeniz için telefonunuza yükleyeceğiniz Samsung Health uygulamasında size sunuyor.

50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği

Uyku kalitesi, stres seviyesi gibi verileri de takip edebileceğiniz Galaxy Fit2 akıllı bileklik, 5ATM sertifikasına sahip ve 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği mevcut. Bu da ürünü yüzerken bile kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Ancak yüksek basınçlı sularda (Örneğin dalış gibi) kullanılması tavsiye edilmiyor.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Benim MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim akıllı bileklik modelleri bu kadar. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan daha fazla akıllı bileklik seçeneği için buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Akıllı telefon kullanıcıları için olmazsa olmaz aksesuarlar

Hoverboard nedir? Öne çıkan Hoverboard modelleri nelerdir?

Taşınabilir şarj cihazı önerilerim

Cevap bırakın