AirPods Pro satışları tahminleri altüst etti

0

Ülkemizde satışa sunulan AirPods Pro, çıktığı günden beri teknoloji gündeminden hiç düşmedi. Popülerliği, performansı ve tasarımı ile diğer kablosuz kulaklıklara örnek olduğu söylenen ürün, Çin’in teknoloji pazarında hızla yükselmeye devam ediyor.

AirPods Pro

AirPods Pro satışları Apple’ı da şaşırttı

Çin’in başarılı güvenlik şirketlerinden birisi olan Zhongtai Securities, kablosuz kulaklıkların tüketici elektroniği adına en büyük temsilci olacağını ifade etti. Şirketin analistleri, bu tür kulaklıkların akıllı telefonlardan sonra en fenomen ürünlerin başında geleceğini söyledi. Onlara göre bu yükselişin mimarı AirPods Pro olacak.

Zhongtai Securities, Apple’ın en hızlı satılan ikinci ürününün AirPods olduğunu açıkladı. Pro modeli sayesinde birden fırlayan satışlar, özellikle Çin’de çok konuşuluyor. Ayrıca dışarıdan gelen gürültüleri de engelleyen AirPods Pro, kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor.

AirPods Pro satışları

Beklenildiği gibi AirPod ürünlerine olan talebin artmasından istifade eden sadece Apple değil. Zira Apple’a montaj işlerinde yardımcı olan Çinli Luxshare Precision Industry ekibinin hisseleri, bu satışlar sayesinde yüzde 200’den fazla arttı.

Apple’a yardımcı olan GoerTek şirketi de AirPods Pro sayesinde hisselerinin yüzde 193 oranında yükseldiğini gördü. Giyilebilir teknoloji piyasasında lider olan Apple, Temmuz 2019 – Eylül 2019 döneminde giyilebilir teknoloji adına elde ettiği yüzde 54’lük bir artış ile bu alandaki yerini kimseye kaptırmayacağını gösterdi.

AirPods

2017 yılında toplam 14 milyon adet AirPods sevkiyatı yapan Apple, 2018 yılında bu adeti 35 milyona yükseltti. Araştırma şirketi Counterpoint Research, bu artışın oranını yüzde 150 olarak açıkladı. Henüz satış rakamları açıklanmayan AirPods Pro, AirPods ailesini Apple’ın en hızlı satılan ikinci ürünü yapacak kadar başarılı.

AirPods Pro satışları hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizin tahmininiz ne?

Cevap bırakın