AirPods Pro Lite için müjdeli haber geldi

0

Apple’ın Giyilebilir Teknolojiler Birimi, şu an şirketin en hızlı büyüyen bölümü. Son iki mali çeyrekte bu bölümün gelirleri yüzde 54 ve yüzde 37 oranında artış gösterdi. Tabii ki buradaki büyük pay Apple Watch ve AirPods modellerinin. Durum böyle olunca Apple da AirPods ailesini genişletmeye karar verdi. AirPods Pro Lite için düğmeye basıldı.

AirPods Pro Lite’ın ayak sesleri kuvvetleniyor

Apple, kablosuz şarj özelliği olmayan AirPods modelini 159 dolara satışa sunuyor. Kablosuz şarj destekli modelin fiyatı ise yaklaşık 199 dolar. Bu modeller Türkiye’de 1.000 TL – 1.300 TL aralığında satın alınabiliyor.

Ürünlere buradan da bakabilirsiniz.

Ailede bir de AirPods Pro modeli bulunuyor. H1 işlemci ile gelen kablosuz kulaklık ABD’de 249 dolarlık fiyat etiketine sahip. Aktif gürültü engelleyici özelliğine sahip kulaklık ayrıca tere ve suya da dayanıklı.

Apple’ın kablosuz kulaklık ailesi şimdilik üç modelden oluşsa da 159 dolarlık AirPods ile 249 dolarlık AirPods Pro arasında önemli bir boşluk var. Apple bu boşluğu AirPods Pro Lite modeli ile dolduracak. Yayınlanan rapora göre, AirPods Pro Lite modelinin üretimi ilk çeyreğin sonu ile ikinci çeyreğin başı arasında başlayacak. Bu raporun, Apple’ın tedarik zincirinin bir parçasını oluşturan şirketlerin çalışanlarından gelen bilgilerle hazırlandığını da belirtelim.

iPhone 9 da yolda

AirPods Pro Lite ve iPhone 9 emin adımlarla bize doğru yaklaşıyor. iPhone 9 ile ilgili gelen bilgilere göre ise telefonun prototiplerinin testlerine başlandığı. Çin’deki Foxvonn ve Pegatron tesislerinde başlayan testlerle mühendislik doğrulamasının son aşamasına doğru geliniyor.

iPhone 9 ya da diğer bir adıyla iPhone SE 2 bildiğiniz gibi iPhone 8 kasasında gelecek. A13 Bionic işlemciden güç alacak telefonda 64 GB depolama alanı kullanılacak. Telefonun fiyatının ise 399 dolar olması bekleniyor.

Cevap bırakın