Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelAirPods Pro inceleme - Kuralları değiştiren kulaklık!

  AirPods Pro inceleme – Kuralları değiştiren kulaklık!

  Apple AirPods Pro inceleme videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda Apple’ın ilk kez aktif gürültü engelleyici özelliği ile karşımıza çıktığı AirPods Pro modeline yakından bakıyoruz. AirPods Pro özellikleri ile kullanıcısına neler sunuyor?

  Aktif gürültü engelleyici kulaklıklarla ilgili pek çok bilineni baştan tanımlayan Apple AirPods Pro, tam kablosuz kulaklık deneyiminde yeni bir dönem başlatıyor.

  AirPods Pro inceleme

  Apple’ın H1 işlemcisi ile gelen kablosuz kulaklık, 5 dakikalık şarj ile 1 saatlik dinleme süresi vaat ediyor. Peki, diğer vaatleri neler?

  Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri inceleme videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

  Apple AirPods Pro özellikleri

  Özellikle uzun uçak yolculuklarının olmazsa olmazı aktif gürültü engelleyici destekli kulaklıklar, ortamdaki yoğun olan sesin frekansını algılıyor ve bu frekansın tersini kulaklarımıza vererek, sizi dış seslerden yalıtıyor. Bu yüzden Apple AirPods Pro özellikleri arasında bu özelliğin öne çıktığını söyleyebiliriz.

  Aktif gürültü engelleyici destekli kulaklıklarda genellikle ANC ibaresini görürsünüz. ANC, İngilizce olarak Active Noise Cancelling teriminin kısaltması. Genellikle ANC kulaklıkların, kulak üstü kulaklıklar olduğunu biliyoruz. Bunun sebebi ise ANC teknolojisinin, yoğun pil tüketimi gösteren ve daha büyük alanlara ihtiyaç duyan bir teknoloji olması.

  İşte Apple, AirPods Pro ile ANC kulaklıklarda bu devri sona erdiriyor. Peki bunu nasıl yapıyor? Gelin AirPods Pro’nun özelliklerini yakından tanıyalım.

  Karşınızda Apple AirPods Pro

  Apple AirPods Pro özellikleri ile ilgili detaylara ilk olarak tasarımdan başlamak gerekiyor. Çünkü kulaklığın tasarımı şimdiye kadar alıştığımız AirPods modellerinden biraz daha farklı. Diğer modellere göre daha kısa olan kulaklık, aynı zamanda tıpkı kulakiçi kulaklıklar gibi silikon uçlara sahip.

  Kapasitif kuvvet sensörü ile gelen kulaklık modelinde Siri’yi etkinleştirmek için artık kulaklığa dokunmak gerekmiyor. AirPods Pro’nun üzerinde küçük bir çıkıntı var, burayı sıkarak Şeffaf Modu etkinleştirmek, şarkıları geçmek ya da başlatmak ve hatta gürültü önleyiciyi açmak mümkün.

  Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip kulaklık, çevreden gelen sesleri engelleyebiliyor. AirPods Pro’da, üstün bir gürültü engelleme performansı için iç kısım ve dış kısım mikrofonları olmak üzere iki mikrofon kullanılıyor.

  Şeffaf Mod ise dışarıdaki seslerin duyulmasını sağlıyor. Böylece dış dünyayla bağlantıda kalınıyor.

  Apple’ın H1 işlemcisi ile gelen kablosuz kulaklık, düşük bir ses gecikmesi vaat ediyor.

  Adaptif EQ sayesinde daha iyi ses performansı sunan kablosuz kulaklık aynı zamanda Bluetooth 5.o desteği ile geliyor. Bununla birlikte suya ve tere dayanıklı tasarımı ile IPX4 sertifikalı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

  Siri ile Mesajları Seslendir özelliği sayesinde Siri de mesajları otomatik olarak okuyor. Ayrıca Ses Paylaşımı özelliği ile iki çift AirPods üzerinden aynı ses akışını bir başkası ile paylaşmak mümkün hale geliyor.

  Boyutuna göre etkileyici pil ömrü ve ANC performansı

  Son olarak kulaklığın batarya performansına bakmak gerekiyor. Apple‘ın verilerine göre, tek şarjla 4,5 saate kadar dinleme süresi sunan AirPods Pro, tek şarjla 3,5 saate kadar da konuşma süresi sunuyor. Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod kapalıyken dinleme süresinin de 5 saate kadar çıktığı söyleniyor.

  AirPods Pro, 5 dakikalık şarjla yaklaşık 1 saat dinleme süresi ve 1 saat konuşma süresi sunuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN