AirPods çıkış tarihi ertelendi

0

airpods

Apple, AirPods adlı kablosuz kulaklık modelinin çıkış tarihinin ertelendiğini açıkladı. Şirket ilk kez geçtiğimiz ay, iPhone 7 lansmanında EarPod satışlarına Ekim ayının sonu itibarıyla başlanacağını duyurmuştu. Söz konusu gelişmenin devamında yeni çıkış tarihi ya da gecikmenin nedenleri hakkında ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Apple sözcüsünden alınan açıklamaya göre AirPods ön talepleri beklentinin üzerinde oldu ve ürün nakliyelerinin tamamlanması için biraz zaman gerekli. Görünüşe bakılırsa kablosuz ve ilgi çekici bir görünüm vaat eden Apple kulaklıklarının gördüğü ilgi bir hayli yüksek seviyede.

AirPods, gelişmiş kablosuz bağlantı ve daha iyi pil ömrü ile geliyor. İçerisinde bir çip bulunuyor ve yakındaki iOS cihaza otomatik olarak eşleşme mümkün oluyor.

Şarj edilmesi gereken bağımsız bir teknoloji ürünü formu sunan Apple AirPods’un 5 saat şarj dayanıklılığı bulunuyor. Beraberindeki taşıma çantasıyla 5 kereye kadar şarj edilebileceği ifade ediliyor. iPhone 7 etkinliği sırasında test edilme olanağı bulunan ürünlerin, etkileyici bir ses kalitesi sağladıkları yönünde ağır basan bir görüş hakimdi.

Öte yandan ürün, yüksek teknoloji argümanlarının yanı sıra beklenildiği gibi iddialı bir fiyat etiketiyle geliyor. Ürün için belirlenen fiyat etiketlerinin pek de mütevazı olmadığını belirtelim.

Cevap bırakın