AirPods 3, AirPods Pro modeline göz kırpacak!

0

Apple, 2016 yılında iPhone 7 modelini tanıttığı etkinliğinde kablosuz kulaklığı AirPods’u da ilk kez karşımıza çıkarmıştı. Aradan geçen 4 yılı aşkın sürenin ardından AirPods ailesi, AirPods 2 ve AirPods Pro ile genişledi. AirPods Pro, önceki modellere göre farklı tasarımı ve aktif gürültü önleyici özelliği ile öne çıkan bir kablosuz kulaklık modeli oldu. Şimdi ise sıranın AirPods 3’e geldiği konuşuluyor. Kısa süre önce ise iddialarıyla ünlü TF Securities analisti Ming-Chi Kuo’dan, AirPods 3 ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı.

AirPods 3 ve AirPods Pro ilişkisi

TF Securities analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre, üçüncü nesil AirPods, önümüzdeki yılın başlarında tanıtılacak. Bu yeni nesil kulaklıkta, daha önce AirPods Pro’da gördüğümüz System in Package (SiP) tasarımı karşımıza çıkacak. Tabii bunlar şimdilik iddia.

AirPods Pro

SiP tasarımı, Apple’ın AirPods içine daha fazla bileşen yerleştirebilmesine olanak sağlayacak. Kuo daha önce de Airpods 3’ün AirPods Pro ile benzer bir formda geleceğini ve 2021 yılının ilk yarısında tanıtılacağını iddia etmişti. Pro ve AirPods 3 arasındaki tasarım benzerliğine yine iddialar arasında yer verildi.

Şimdilik SiP tasarımının tüketiciler için tam olarak ne anlam ifade edeği ise kesin değil. Ayrıca şirket, kulaklıklarını standart ve profesyonel olarak ikiye ayırdığı için, aktif gürültü engelleme özelliğinin AirPods 3’te kullanılmayacağını da söyleyebiliriz.

Ek olarak, AirPods Pro’nun boyutunu ve performansını mümkün kılan detayın, Apple’ın sesten Siri’ye kadar her şeye güç veren H1 çipini içeren yenilikçi System in Package (SiP) tasarımı olduğunu da belirtelim.

Biraz da sevkiyatlarla ilgili tahminlere bakalım. Kuo, AirPods sevkiyatlarının bu yıl yüzde 65.1 oranında artacağını öngörüyor. Bunun sebebi ise iPhone 12’nin kutusundan EarPods çıkmama ihtimali. Ayrıca Apple, yılın ilerleyen zamanlarında AirPods modellerine olan ilgiyi artırmak için yeni kampanyalar düzenleyebilir. Tabii söylediğimiz gibi bunlar da yine Kuo’nun tahminleri. Diğer yandan bu yıl, AirPods satışlarının yıllık yüzde 28 oranında artacağına dair araştırma sonuçları da bulunuyor.

Cevap bırakın