Airfryer Nedir? Ne işe yarar?

Son dönemlerin popüler ürünü AirFryer ürünlerinin detaylarını bu videoda aktarıyoruz.

0

Airfryer olarak bilinen teknolojinin detaylarını anlattığımız bu videoda MediaMarkt Meydan AVM mağazasındaki örneklere de göz atıyoruz.

Airfryer Nedir? Ne işe yarar?

MediaMarkt’ta bulunan tüm fritöz modellerine göz atmak için; https://www.mediamarkt.com.tr/tr/category/_frit%C3%B6z-806576.html?ga_query=frit%C3%B6z

Özellikle kızartma yapmak için birçok evde kullanılan kızartma makineleri, temel olarak patates, patlıcan, kabak benzeri ürünleri bol yağ ile kızartmamıza yarıyor. Ancak sağlıklı yaşam ihtiyaçları noktasında insan olarak en çok tükettiğimiz ve bize en çok zararı olan tüketim ürünlerinden olan yağ kullanımı da azaltmak gerekti. Gelişen teknolojinin en son örneği ise airfryer ürünleri oldu.

Temel olarak yağsız fritöz olarak nitelendirebileceğimiz bu ürünlerde “Airfryer” adını ise Philips kullanıyor. Ancak sadece Philips markasının değil, Electrolux, Tefal gibi farklı markaların da yağsız fritöz ürünleri olduğunu görüyoruz.

Çalışma prensibine gelecek olursak; bir fırına ve mikro dalga fırınlara benzer şekilde sıcak havayı dağıtan bu cihazlar, fırından farklı olarak havanın eşit oranda dağılmasını sağlıyor. Yağsız ya da gerekenden çok daha az yağ ile kullanabileceğiniz bu ürünlerde özel hava üfleme ya da içerisinde ürünün döndürüldüğü farklı sistemler mevcut.

Cevap bırakın