Ailenware’den 13, 15 ve 17 inçlik üç yeni oyuncu notebook’u

0

Ekran Resmi 2016-09-08 23.44.54

Oyun meraklılarının yakından tanıdığı markalardan biri olan Ailenware, tasarım ve donanım açısından köklü değişikliklerle gelen yeni modellerini tanıttı. Agresif tasarım çizgilerini yeni modellere de yansıtan şirket, üst seviye donanım argümanlarından taviz vermeme geleneğini de sürdürdü. Yeni Ailenware oyuncu dizüstü bilgisayarları üç ekran boyutu ile geldi…

Yeni nesil donanımlarla gelen modeller; 13, 15 ve 17 inç olmak üzere 3 alternatif üzerinden satışa sunulacak. Öncül modellere göre yüzde 25 daha ince oldukları kaydedilen ürünler, ayrıca daha hafifler…

TactX klavyesi güncellenen modellerde N-Key özelliği de dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde klavye kaynaklı olarak yaşanabilecek herhangi bir ghosting sorunun önüne geçileceği iddia ediliyor.

120Hz ekran, G-Sync teknolojisi ile birlikte sunuluyor. Bu sayede oyunlardaki hatalar da en aza indirgeniyor. Ekran parlaklık değerinin de 300 nits olduğu belirtiliyor. Tahmin edileceği üzere ekran çözünürlükleri 4K’ya kadar tercih edilebilecek. Giriş seviyesinde ise ekran çözünürlüğü Full HD formunda.

Intel Skylake işlemcilere( 4.1Ghz maksimum saat hızı) ve 32 GB’a kadar RAM’e (yapılandırılabilir) sahip Ailenware modellerinde 13, 15 ve 17 inç ekranlı seçenekler, Nvidia GeForce GTX 1080, 1070 ve 1060 ile beraber geliyor. Bu sayede sanal gerçekliğe de en üst seviyede uyum sağlanmış oluyor. Ürünlerin pil dayanıklılığı da çarpıcı; 17 inçlik modelde 99 waat/saatlik bir pil bulunuyor.

Eylül sonuda pilot ülkelerde satışlarına başlanması beklenen yeni Ailenware oyuncu dizüstü bilgisayarları için fiyat bilgileri de henüz açıklanmış değil. Beklentiler ise her birinin ‘yüksek maaliyetli’ olacağı yönünde.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın