Ailenizle oynayabileceğiniz video oyunları

0

Teknolojiye yapılan en büyük eleştirilerden biri de insanları yalnızlaştırıyor olması. Genellikle uzmanların aileleri uyardığı en önemli konulardan biri bu. Ancak bu düşüncenin tamamiyle doğru olduğunu söylemek yanlış olur. Teknolojiyi doğru ve zamanlı bir şekilde kullandığınız zaman, zarar vermesinin aksine daha da yararlı olduğunu söyleyebiliriz. Aile ile oynanabilecek oyunlar da teknoloji doğru ve keyifli bir şekilde kullanma yolları arasında sayılabilir.

Ailenizle keyifli vakitler geçirmek için de teknolojiyi kullanabilirsiniz. Böylelikle hem kaliteli zaman geçirmiş hem de yalnızlaşmamış olursunuz. Aile içinde keyifli vakit geçirmeniz için ihtiyacınız olan iki şey var; ilki bir oyun konsolu. Diğer ise bu konsola uygun oyun ya da oyunlar. Daha sonrasında boş zamanlarınızı, hep birlikte, eğlenceli oyunlar oynayarak geçirmeye hazırsınız demektir.

Konsol oyunları tek kişi oynanabildiği gibi, çok oyunculu şekilde de oynanabiliyor. Ailenizle oynayabileceğiniz video oyunlarını seçerken çok oyunculu moda sahip olduğuna dikkat etmek gerekiyor. Tabii bunun için yeterli sayıda kontrolörünüzün de olması gerektiğini unutmayın.

Konsolunuz hazırsa şimdi sizlerle ailenizle birlikte oynayabileceğiniz video oyunlarına yakından bakalım.

Gran Turismo Sport

Aile ile birlikte oynanabilecek en iyi oyunlar hiç kuşkusuz spor oyunları. Karşılıklı girilen mücadeleler hem oyun keyfini artırıyor hem de zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Böyle oyunlardan biri Gran Turismo Sport. Bir araba yarışı olan oyunda iki kişilik yarışlar yapabilirsiniz. Ödüllü bir yarış simülasyonu olan Gran Turismo Sport size kesinlikle kendinizi bir yarıştaymış gibi hissettirecektir. Turnuva şekline yarışabileceğiniz keyifli oyun ailenizle eğlenceli vakit geçirmeniz için birebir. Ayrıca oyun ağ bağlantısı destekliyor. Yani isterseniz birçok yerden insanla internet üzerinden rekabet etmeniz mümkün.

FIFA 19

Dediğimiz gibi çok oyuncuyla oynanabilecek en keyifli oyunlar genellik spor oyunları. Bunların arasında futbolu da saymazsak olmaz. FIFA 19 ailece oynanabilecek oyunlar arasında yer alıyor. Yine burada da karşılıklı giren mücadeleyle zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Düzenlediğiniz turnuvalarla keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

NBA 2K19

Bir başka spor oyunu ise NBA 2K19. Eğer futbol ya da araba yarışından hoşlanmıyorsanız, basketbolu deneyebilirsiniz. Yine iki kişi olarak karşılıklı rekabet edebileceğiniz oyunda sayıların ardı arkası kesilmeyecektir. Aile bireylerinizle tatlı bir rekabete girmek için NBA 2K19 en ideal oyunlar arasında yer alıyor. Basketbolda kendinize güvenin ya da güvenmeyin, bu oyundan alacağınız zevk kesinlikle çok fazla olacak.

Rocket League

Rocket League‘de roketle güçlendirilmiş bir aracın direksiyonuna geçiyorsunuz. Hem futbol hem de araba yarışını bir araya getiren oyunda futbol araba parçalamalı takım sporuyla birleşiyor ve ortaya oyun keyfi oldukça yüksek bir konsol oyunu çıkıyor. Oldukça heyecanlı ve keyifli olan bu oyun da yine bir spor oyunu. Ancak dediğimiz gibi aile ile oynanabilecek en keyifli oyunlar spor oyunları. Rocket League ile hem futbol hem de araba yarışı oyununu bir arada oynayabilirsiniz. Takımınız güçlü arabalardan oluşuyor. Karşılıklı yapacağınız müsabakalarda kimin daha fazla gol atacağı çok önemli.

Everybody’s Golf

Yeşil sahaya yalnızca futbol için inecek değilsiniz. Everybody’s Golf ile keyifli golf müsabakaları yaparak da gayet güzel vakit geçirebilirsiniz. Uzun yıllardır hem konsollarda hem de bilgisayarda golf oyunları oynanıyor. Ancak, günümüz gelişen teknolojileriyle birlikte bu deneyimin de farklı bir yere geldiğini söyleyebiliriz. Sanal gerçeklik gözlüğü gibi ekipmanlarla kendinizi oyunun içinde hissedebilirsiniz. Ancak bu ekipmanlar olmadan da oyunu oynamanız ve ailenizle eğlenceli vakit geçirmeniz mümkün.

Frantics

15 mini oyundan oluşan Frantics’i dört oyuncuya kadar oynayabilmek mümkün. Oyunlarda amaç diğer 3 oyuncudan daha fazla taç kazanmak. Yalnızca PS4 oyun konsoluna özgü olan bu oyun için konsolun kontrolörüne gerek yok. Akıllı cihazlar üzerinden kontrol gerçekleştirilebiliyor. 15 mini oyunun içinde dört kişilik bir aile sıkı bir rekabete girebilir.

Spelunky

Karanlık sırları ortaya çıkaran Spelunky, dört oyuncuya kadar oynanabiliyor. Mağarada geçen oyunda dört kişi sırları keşfetmeye başlayabilirsiniz. Yerin derinliklerine indiğiniz oyunda ailenizle birlikte gezintiler yaparken, canavarlarla mücadele etmek, tuzaklardan kurtulmak ve hazineleri keşfetmek zorundasınız. Dikkat! Tüm bunların eğlence vaat ettiği noktasını atlamayın.

Cevap bırakın