Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetAileler için ebeveyn kontrolü uygulamaları

  Aileler için ebeveyn kontrolü uygulamaları

  Internet, çocuklar için hem eğlenceli hem de öğrenme kaynağı olsa da, aynı zamanda tehlikeli içeriklere de erişim imkanı sunabilir. Ebeveyn kontrolü, çocukların internette güvenli bir şekilde gezinti yapmalarını sağlar ve onların uygun olmayan içeriklere erişimini engeller. Örneğin, ebeveyn kontrolü uygulaması ile çocukların internetteki suçlu içerikleri, zararlı web sitelerini, uygunsuz sohbet odalarını ve diğer tehlikeli içerikleri görmelerini engelleyebilirsiniz. Ayrıca, çocukların internette geçirdikleri zamanı sınırlayarak, onların diğer önemli etkinliklere odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Peki çocukların interneti güvenli bir şekilde kullanabilmesi için alınması gereken önlemler nelerdir? Bu hafta çocuklarımızın güvenliği için alınması gereken başlıca önlemleri yazdım.

  “Ebeveyn Kontrolü” özellikli teknolojiler ile çocuklar güvende

  İnternet, herkes için olduğu gibi çocukların da yeni şeyler öğrenmesi, yaratması ve eğlenmesi için muazzam kaynaklar sağlıyor. Ancak internetin uçsuz bucaksız dünyasını yalnız başına keşfeden bir çocuğun, zorlu tehlikelerle karşı karşıya kalması da kaçınılmaz oluyor. Çocuklar günümüzde internet üzerinden siber zorbalık, uygunsuz içerikler, çevrim içi istismar, artan ekran süresi, mahremiyet ve kimlik hırsızlığı başta olmak üzere birçok riskle karşılaşabiliyor.  Hayatın şartlarına ve zorluklarına karşı çocukları eğiten ebeveynler, internetin bahsettiğimiz tehlikelerine karşı ise kimi durumlarda savunmasız olabiliyor. Ebeveynlerin, çocuklarının sanal dünyayı keşfederken de yanlarında olmaları, güvende kalmalarını ve bilinçli internet kullanıcılarına dönüşmelerini sağlamaları çağımızın bir gereği haline geldi. 

  Zyxel modem, router ve WiFi ürün serilerinde yer alan Ebeveyn Kontrolü özelliği, ailelerin çocukların internet alışkanlıklarını doğrudan yönetmelerine şans tanıyor. Herhangi bir ek yazılıma gerek olmaksızın, web arayüzü ya da özel mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilebilen ebeveyn denetimi, çocukların ulaşabilecekleri adreslerin ve internete bağlanabilecekleri zaman aralıklarının kontrolünü ebeveynlere veriyor. Ebeveyn Kontrolü, bilinçli kullanıldığında çocukların internetteki tehlikelerden nispeten korunmasını sağlayabiliyor. Zyxel, çocuklarını çevrimiçi dünyada güvende kalmalarını isteyen ebeveynler için hızlı ve güvenli internet bağlantısını ebeveyn denetimi özellikleriyle sunan aşağıdaki cihazları tavsiye ediyor:

   

  Ebeveyn kontrolü uygulamaları
  Ebeveyn kontrolü uygulamaları

   

  Ebeveyn denetimi sunan cihazlar 

  DX3301-T0: Hem WiFi 6 standardını hem de ağ özelliklerini destekleyen DX3301-T0, kullanıcıların evlerinin her yerinde hızlı ve güvenilir kablosuz bağlantı hizmetine sahip olmalarını sağlıyor. 2×2 802.11ax WLAN özelliği ve Zyxel MPro Mesh teknolojisi ile kesintisiz WLAN sağlayan modem router ile kullanıcılar uygun maliyetli bir üçlü oyun çözümü elde ediyor.

  Multy M1: En son WiFi 6 teknolojisiyle donatılmış olan, Multy 1M Mesh, tek bir kablosuz ağ adı ve parolası oluşturarak, başka bir ağa yeniden bağlanmaya gerek kalmadan kullanıcılar evlerinde özgürce gezinme, çalışma ve oyun oynama imkanına da bu cihaz sayesinde kavuşuyor.

  VMG3625-T50B Modem hem VDSL hem ADSL hem de kablolu fiber bağlantıları destekliyor. 802.11AC 2×2 Wave 2 teknolojisi sayesinde 2,4GHz bandında 300 Mbps, 5GHz bandında ise 867 Mbps’e kadar kablosuz hız sunuyor.

  VMG3312-T20A Modem yüksek çözünürlüklü videolar, müzik servisleri, bulut teknolojileri ve çevrimiçi oyunlar için üstün performans sunuyor. VDSL2 desteği sabit internet kesildiğinde 3G üzerinden de yedekli olarak çalışabiliyor.

  NBG6615 AC1200 MU-MIMO Dual-Band Kablosuz Gigabit Router, çok hızlı önyükleme yapar ve çevrimiçi bağlantıların keyfinin artırılmış hızla çıkarılmasını sağlıyor. En yeni 802.11ac wave 2 teknolojisi ile geleneksel 11n tek bant yönlendiricilere göre dört kat daha hızlı.

  Armor G5 Router WiFi 6 gücünü evlere taşıyor. Yönlendirici, sahip olduğu 64 bit 2,2 GHz dört çekirdekli işlemcisi, 13 yüksek kazançlı anteni ve 12 WiFi akışı ile hızdan taviz vermeksizin, aynı anda 30’dan fazla bağlantıyı destekliyor.

  Multy 1M U AC2100 Tri-Band WiFi Sistemi, daha fazla cihaz ekledikçe WiFi hızını yavaşlatan Dual Band WiFi sistemlerinden farklı olarak, cihazların bağlantı kalitesinden ve hızdan ödün verilmeksizin ağa eklenmesini sağlıyor. 

  Multy 1M X AC3000 Tri-Band WiFi Sistemi hem hız hem de kapsama alanında en iyi kablosuz ağ deneyimlerinden birini sağlıyor. Kablosuz performansından ödün vermeden 696 m2 kadar bir alanı kapsayabilen Tri-Band sistemli Multy, özel 5 GHz bağlantısıyla maksimum kablosuz hız sunuyor ve 2,4 GHz ve 5 GHz WiFi ağıyla yayın yapıyor.

  Multy 1M Plus AC3000 Tri-Band WiFi Sistemi, yüksek hız ve kablosuz bağlantıya sahip ortamlar için tasarlanmış sabit ve esnek bir WiFi ağ sistemidir. Mobil cihaz üzerinden uzaktan erişim sağlayarak, hareket halindeyken ağınızı yönetmeyi kolaylaştırıyor. Birden çok WiFi ağını güvenli bir şekilde oluşturuyor.

  Tüm Zyxel ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN