Ahşap panel akıllı ekranla buluştu [İnovasyon]

0

Japonca’da ‘sessizlik’ anlamına gelen ve oldukça ilginç bir ürün olan Mui ile tanışın…

Günümüzü akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, televizyonlar gibi ekrana sahip cihazlar ile geçiriyoruz. Mui Lab isimli üretici şirket, insan hayatının yapay ekranlar başında geçirdiği zamanı daha da iyi hale getirmek istiyor. Bu nedenle yapay ekranlar yerine, Mui adı ahşap bir panel içerisinde yer alan akıllı ekran deneyimini sunuyor.

Zımparalanmış ahşap bir panel olan Mui, standart ahşap ürünlerinden farklı olarak akıllı bir ekrana sahip. Panele dokunma eylemi gerçekleştirilmediğinde, sıradan bir ahşap olarak kalıyor. Eğer ahşap panele dokunulursa, Mui’nin gerçek özellikleri ortaya çıkıyor. Hava durumu, ses kaydetme özelliği, müzik çalma gibi dijital deneyimler sağlıyor.

Sadece bununla kalmayıp, evdeki ortama da temas etmeyi unutmuyor. Evinizde yer alan akıllı ev eşyalarına bağlanabiliyor. Bu özellikle oda sıcaklığını veya aydınlatma seviyesini değiştirme imkânı sunuyor. Bu özelliklere bakıldığı zaman Mui, günümüzdeki akıllı hoparlörler ile aynı özelliklere sahip.

CES 2018’de Mui Lab’ın kurucusu olan Kaz Oki, Mui’nin bir prototipini meraklıları için görücüye çıkarmıştı. Mui’nin üretim amacı doğal görünümüyle insanları sakinleştirecek bir ekran deneyimi sunmak. Amacına uygun olan ismi, Japonca’da ‘sessizlik’ anlamına gelmektedir.

Kickstarter projesi olan Mui şuan satışta değil. Finansman toplama süresini 50 gün olarak belirleyen ekip, Kickstarter üzerinden destek olarak 100 bin dolar toplamayı planlıyor.

Cevap bırakın