Age of Empires 4 duyurusu geldi!

0

Tarlaların ekilip savaş meydanlarının karışacağı yeni Age of Empires oyunununun sınırlı bir duyurusu gerçekleşti. İşte detaylar…

Yılın en önemli oyun etkinliklerinden biri olan Gamescon 2017, Almanya’da devam ederken birbirinden önemli oyun duyurusu haberleri gelmeye devam ediyor. İşte bu duyurulardan biri de Microsoft imzası taşıyan Age of Empires 4 (resmi adı Age of Empires IV). Anılar yeniden mi canlanıyor?

Tüm zamanların en tanınan oyun serilerinden Age of Empires’ın sonraki oyunu için geliştirme çalışmalarına devam edildiği kaydedilirken, yapımla ilgili bir tanıtım videosu yayınlandı. Söz konusu videodaki görüntülerin ‘konsept’ olduğu kaydedildi. Yani oyuna dair gerçek görüntüler için bir süre daha beklenilmesi gerekecek.

PC’ye gelecek

Microsoft’un gerçekleştirdiği duyuruda daha önceki yapımları hazırlayan Sega’nın yerini Age of Empires 4’te Relic adlı bir başka oyun şirketinin alacağı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca yapım, Windows blgisayarlara gelecek. İlk bilgilere göre konsol tarafında oynanamayacak.

Konsol tarafında oynanması gündemde olmayan Total War serisinin, yakın zamanda PC’ye geleceği kaydedilmişti, bu nedenle Age Of Empires tarafında benzer bir gelişme olur mu sorusu yine de konuşulmuyor değil.

Ve son bir detay daha, Microsoft, Age of Empires serisinin ilk oyununun HD görüntü kalitesiyle yeniden hazırlandığını açıkladı.

Cevap bırakın