Age of Empires 20 yıl sonra geri döndü

0

Age of Empires oyunu 20 yıl sonra yeni bir sürümle geri döndü. İşte oyunun yeni sürümü ile ilgili detaylar.

Microsoft tarafından geliştirilen oyun, gençlik yıllarımın önemli oyunlarından biri olmuştu. O dönem için devrim niteliğinde olan oyun dinamikleri, farklı tarihi medeniyetlere hayat verebilme ve diğer özellikleriyle birçok oyun severin ilgi odağı olmayı başarmıştı.

Aradan yıllar geçti ve 2020 yılında 20. yaşına giren oyun yeni bir sürüm ve geliştirilmiş özelliklerle karşımıza çıktı. Age of Empires III: Definitive Edition ismiyle piyasaya sürülen oyunun en önemli farkı yeni nesil çözünürlük teknolojisi olan 4K’yi desteklemesi. Artık çok daha net ve keskin görüntülerle karşımıza çıkan oyundu aldığımız zevk de bu görüntü kalitesi sayesinde artıyor.

Age of Empires
Age of Empires
Age of Empires 20 yıl sonra geri döndü

Yeni sürüm sadece 4K desteği ile değil aynı zamanda tamamen yenilenen oyun seslerine de sahip. Tarihi bir oyun olunca Osmanlı İmparatorluğu’ndan izler de taşıyan oyunda 3 yeni sefer ve 4 yeni medeniyete hayat verebiliyorsunuz. Ek olarak yeni bir içerik olan “The Last Khans” ile şimdiye kadarki en popüler strateji oyununun 20. yıl dönümü kutlanıyor.

Bir döneme damgasını vuran ve Türkiye’de de çok popüler olan oyun, 20 yıldır popülerliğini yitirmeyen bir seçenek oldu. Günümüzde de özellikle belli bir yaşın üstünde olan oyuncuların tercihi olan oyunun yeni sürümünde Kızılderililer ile atılacağınız maceralardan Osmanlılar’a kadar birçok medeniyet yer alıyor.

Önemli tarihi savaşların da bulunduğu oyundun sistem gereksinimleri ile çok yüksek değil. Aşağıdaki minimum sistem gereksinimlerini görebilirsiniz.

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
İşlemci: 2.4 Ghz i5 veya daha yüksek işlemci ya da AMD karşılığı
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia® GTX 650 veya AMD HD 5850 veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Görüldüğü gibi oyun yüksek bir donanım gücü istemiyor. Ortalama bir bilgisayar da bile yeterli performans sunabilecek bir oyun olan Age of Empires III: Defenitive Edition, bu türün tutkunlarına hatip ediyor.

 

 

Cevap bırakın