Adobe, Sayspring’i satın aldı

0

Adobe, kendi platformuna sesli özellikler ekleme yolunda bir adım olarak Sayspring adlı teknoloji şirketini satın aldı. İşte detaylar…

Adobe, kullanıcıların Alexa veya Google Assistant gibi sesli uygulamalar tasarlamalarına ve prototip geliştirmelerine olanak tanıyan bir platform olan Sayspring’i satın aldığını duyurdu.

Bununla birlikte satın alma işleminin finansal bilgileri paylaşılmadı.

Şirket, Sayspring’i nasıl kullanacağını tam olarak söylemese de, AI (yapay zeka) hizmeti olan Sensei’nin lansmanından bu yana, Photoshop gibi bulut uygulamalarının çoğuna ses komutları yerleştirmeye çalıştığı biliniyor. Sensei’nin 2016 sonunda dahil olduğu şirket bünyesinde şimdiye kadar 100’den fazla özellik veya hizmetin geliştirilmesinde etkin rol oynadığı biliniyor. Sayspring’le özellikle ses ve AI konusundaki geliştirme çalışmalarına ileri bir boyut kazandırılması muhtemel görünüyor.

“Sesli” çözümler yolda…

Öte yandan Adobe sözcüsü tarafından yayınlanan bir blog yazısında Sayspring ekibinin Adobe’ye katılarak teknolojilerini ürün portföylerine entegre etme yolunda çalışacaklarını kaydetti.

Şirketin ‘ses çözümleri’ noktasında sunacağı planlara dair ayrıntıların ise ilerleyen süreçte duyurulacağı belirtildi.

Bu arada Sayspring kullanıcılarının da platforma erişimleri kesilmeyecek, hatta CEO Mark Webster’e göre, ‘daha sağlam özellikler eklenecek.’
Birçok yönüyle oldukça verimli bir satın alım gibi görünüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın