Adobe Oculus Medium’u satın aldı

0

Yazılım şirketi Adobe, Facebook’la ilişkili VR üreticisi Oculus Medium’u bünyesine dahil etti… İşte beklenmedik gelişmeye dair ilk detaylar…

Sanal gerçeklik (VR) stratejisini geliştirmek isteyen Adobe, Facebook’un Oculus VR şirketinin başlattığı sanal gerçeklik geliştirme aracı Oculus Medium‘u bünyesine dahil etti.
Sürpriz anlaşmayla ilgili finansal şartlar ise henüz duyurulmadı.

Adobe, 2016’da Facebook’a bağlı bir VR şirketinin ortaya çıkardığı sanal gerçeklik geliştirme aracı Oculus Medium’u satın almış oldu.

Adobe gelecekte, profesyonellere hitap eden VR, 3 boyutlu (3B) ve sürükleyici tasarım hizmetleri portfönün oluşturulması amacıyla Medium’dan yararlanmayı hedefliyor.

Adobe, Oculus Medium platformunun, After Effects, Dimension, Photoshop, Aero ve Substance gibi programların hem mevcut 3B hem de noksan öğeleri tamamlayacağını ifade ediyor.

Oculus tarafından yayınlanan blog yazısıyla, Oculus VR sistemine sahip olanların Medium’u çalışmayı sürdürebileceği açıklandı.

Adobe’nin 3B ve sürükleyici içerik yöneticisi olan Sébastien Deguy, Oculus Medium satın alımı ile ilgili tespitlerde bulunarak; “3B ve sürükleyici çabalarımıza kayda değer ivme kazandırmayı amaçladığımızdan Medium teknolojisi ve ekibi, Adobe’ye çok önemli desteklerde bulunuyor. Medium’un teknoloji ve aletleri ile yapılacak entegrasyonun, 3B ve sürükleyici stratejimiz üzerindeki etkisi çok büyük olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın