Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiAdobe, iPad Pro’da 4 GB RAM olduğunu doğruladı

  Adobe, iPad Pro’da 4 GB RAM olduğunu doğruladı

  ipad-pro

  Teknoloji şirketi Apple, 9 Eylül 2015 tarihinde tanıttığı iPad Pro adlı yeni teknoloji ürünü ile hatrı sayılır seviyede ses getirmeyi başardı. Yılın en önemli lansman etkinliklerinden birinde sahne alan 12.9 inç ekranlı tablet bilgisayar, aynı gün tanıtılan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile yarışır düzeyde ilgi gördü. Son yıllarda durağan bir seyirde ilerleyen iPad satışlarına farklı bir boyut getirmesi beklenen yeni model, öncekilerde ‘içerik tüketimi’ şeklindeki odak noktasına ‘içerik üretimi’ne yönelik özellikleri ile farklılık getiriyordu. Bu yeni kullanım odağı için lansmanda tanınmış yazılım teknolojileri şirketi Adobe’den bir yetkili de sunum gerçekleştirmiş, iPad Pro ile Adobe ürünlerinin ne şekilde kullanıldığına dair demo sunmuştu.

  Apple ile Adobe arasındaki bu iş birliğinin ilginç bir sonucu daha günyüzüne çıktı. Etkinlikte ve sonrasında Apple’ın iPad Pro modelinde kullandığı RAM miktarı hakkında herhangi bir açıklamada bulunulmamış, bu özelliğin ne olduğu da teknoloji çevrelerince tartışılmıştı. Adobe, Apple iPad Pro modelinde 4 GB RAM olduğunu doğrulayarak hem spekülasyonlara bir son verdi, hem de cihazın merak edilen özelliklerinden birini netleştirmiş oldu.

  iPad Pro; böylelikle Apple iOS cihazları arasında en yüksek RAM’e sahip model olarak da öne çıktı. Bu büyük ekranı ile dikkat çeken cihazda bir takım Adobe uygulamaları önyüklü olarak geliyor.

  iphone-6s-iphone6s-plus

  iPhone 6s için de spekülasyonlar devam ediyor

  Apple tarafında merak edilen bir diğer konu da iPhone 6s’lerdeki RAM miktarı. Spekülasyonları beraberinde getiren durum, Apple tarafından bu yönde bir açıklama yapılmamış olmasına dayanırken kısa süre önce ortaya çıkan bir geekbench skoruna göre cihazda 2 GB RAM bulunduğu iddia ediliyor. Yine de net bir bilgi yok; iPhone 6s serisinde hala 1 GB RAM’e yer veriliyor da olabilir. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN